MESAJ

VALİ EROL'UN HIDIRELLEZ BAYRAMI MESAJI

Ordu Valisi Muammer EROL 5 Mayıs Hıdırellez Bayramı dolayısı ile mesaj yayımladı.

VALİ EROL'UN HIDIRELLEZ BAYRAMI MESAJI

Milletleri oluşturan temel unsurlardan biri de kültürdür. Kültür, bir milleti ayakta tutan ve aidiyet hissiyle fertleri birbirine bağlayan en önemli unsurdur. Kültürleri oluşturan önemli unsurların başında ise gelenek, görenek, töre ve inançlar gelmektedir.

Bir millet, kültür değerlerini kuşaktan kuşağa sağlıklı olarak aktardığı ölçüde varlığını sürdürebilir. Yeryüzü var olduğu günden beri, sahip olduğu kültür değerlerini gittiği her coğrafyaya taşıyan Türk Milleti, tarih boyunca bu zenginliği korumuş ve nesilden nesile aktararak, günümüze kadar ulaştırmıştır.

Geçmişle gelecek arasında köprü vazifesi gören, insanları birbirine yakınlaştıran, birlikteliğimizi güçlendiren kültürel değerlerimizi, korumak ve gelecek nesillere aktarmak öncelikli görevlerimizdendir.

Doğayı sevmeyi, ona saygı duymayı ve onu korumamız gerektiğini bizlere hatırlatan bir kültür mirası olan Hıdırellez, tarihi, kültürel ve sosyal bağlarla, toplumsal huzurun, beraberlik ve komşuluğun pekişmesine de katkıda bulunarak, hoşgörü ve yardımlaşma ortamının temininde önemli rol oynamaktadır.

İnanıyorum ki, bereket, sağlık ve umut dolu dileklerin kabul olduğu Hıdırellez ile bu topraklarda yüzyıllar boyunca süren varlığımızın özü olan derin bağlarımızın da gücü tazelenecektir.

Bu duygularla, bizlere doğanın yeniden canlanışını hatırlatan ve kültürümüzde çeşitli etkinliklerle kutlanan Hıdırellez’in milletimize ve tüm insanlığa uğur, bereket, sağlık ve mutluluk getirmesini diliyor, saygılarımı sunuyorum.

Engin ÖzkurtEngin Özkurt