KÜLTÜR - SANAT

19 MAYIS'DA ŞENLİK VAR

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan programlarla 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolu dolu geçecek.

19 MAYIS'DA ŞENLİK VAR

Tüm yurtta olduğu gibi 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Ordu’da da düzenlenecek olan çeşitli etkinlikler ile kutlanacak. 2 gün boyu sürecek olan programlarda konserlerden gösterilere pek çok etkinlik ile Ordu iki gün boyunca şenlenecek.

DOLU DOLU GEÇECEK

Bu kapsamda 18 Mayıs günü bayraklarla süslenen araçlarla şehir turuyla başlayacak olan etkinlikler akşamında ise Ünlü Sanatçı Tuğçe Kandemir konseri ile taçlandırılacak.

19 Mayıs günü ise 19 Mayıs Bisiklet Maratonu ile başlayacak olan etkinlikler Yamaç Paraşütü Gösterisi, Yoroz Zirve Turu, OBB Şehir Bandosu Yürüyüşü, Atatürk ve Gençlik Söyleşisi, Kurtuluş Sinema Filmi Gösterimi, Kano ve Yelken Gösterisi, Fener Alayı ile Kent Orkestrası Konseri ve Fişek Gösterisi ile son bulacak.

BAŞKAN GÜLER: “ETKİNLİKLERİMİZE TÜM HEMŞEHRİLERİMİZ DAVETLİDİR”

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler sosyal medya hesabı üzerinden programın detaylarını paylaştı. Paylaşımı ile tüm vatandaşları da programa davet eden Başkan Güler paylaşımında şu sözlere yer verdi:

“Ordu'muzu dolu dolu bir bayrama hazırlıyoruz. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda iki gün boyunca şehrimizi şenlendiriyoruz. Bayraklarla süslenen araçlar ile şehir turuyla etkinliklerimizi başlatacak olup akşamında ise hemşehrilemizin hizmetine sunduğumuz nadide yerlerden biri olan Çamlı Köşk’te gençlerimizin enerjisi ve Tuğçe Kandemir'in eşsiz müzikleri ile keyif dolu anlar yaşayacağız.
19 Mayıs sabahına ise bayram törenlerimizi başlatıp yeni güne sportif etkinliklerimiz ile kaldığımız yerden devam edeceğiz. Samsun'da başlayan milli mücadelemizi, zaferle taçlandıran Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını anmak ve anlamak için salonlarımızı doldurup gün sonunda ise ayak izlerimizle bayraklarımızı buluşturduğumuz fener alayından sonra Kent Orkestrası final konserimizde buluşacağız. Etkinliklerimize tüm hemşehrilerimiz davetlidir.”

 

Engin ÖzkurtEngin Özkurt