MESAJ

VALİ TUNCAY SONEL'İN 1 TEMMUZ DENİZCİLİK VE KAPOTAJ BAYRAMI MESAJI

Vali Tuncay SONEL 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı dolayısı mesaj yayımladı

VALİ TUNCAY SONEL'İN 1 TEMMUZ DENİZCİLİK VE KAPOTAJ BAYRAMI MESAJI

1 Temmuz 1926 tarihinde yürürlüğe giren Kabotaj Kanunu’nun kabulü ile birlikte kutlanmaya başlanan “Denizcilik ve Kabotaj Bayramı”, denizlerimizdeki egemenlik haklarımızın sağlanması ve korunması açısından büyük önem arz etmektedir.

Ülkemizin denizlerde sahip olduğu zengin potansiyeli en iyi şekilde değerlendirerek dünya denizciliğinde hak ettiğimiz yeri almamız için, devletimiz bütün imkanları seferber etmektedir. 

Denizler, taşımacılık, yatçılık, kıyı tesisleri ve su sporları ile turizm gibi sektörlerdeki işlevinin yanında, ülke savunmasında da önemli bir yere sahiptir.

Türk denizcisi, her geçen gün daha da güçlenerek bayrağımızı, dünyanın denizlerinde sonsuza dek şerefle dalgalandıracaktır.

Bu özel günde, Türk denizciliğinin gelişmesinde emeği geçenlere ve tüm denizcilerimize şükranlarımı sunuyor, başta denizcilerimiz olmak üzere tüm halkımızın bayramını kutlarken tarihimize iz bırakan tüm denizci kahramanlarımızı ve denizlerde hayatını kaybeden şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.

Engin ÖzkurtEngin Özkurt