MESAJ

BAŞKAN GÜLER’DEN BABALAR GÜNÜ MESAJI

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Babalar Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

BAŞKAN GÜLER’DEN BABALAR GÜNÜ MESAJI

 Babaların ailesi için her zaman fedakârlık gösterdiğini belirten Başkan Güler, “Ailesi için her türlü fedakârlığı üstlenen, her türlü zorluğa göğüs geren, ailesinin mutluluğunu kendi mutluluğu sayan babalar bu özellikleri ile her türlü övgüyü, takdiri, sevgiyi ve saygıyı hak etmektedir” dedi.

 Babaların ailenin temel direği olduğuna da vurgu yapan Başkan Güler, mesajında şu ifadeler yerdi:

“Varlığı, duruşu ve cömertliğinden her zaman güç ve kuvvet aldığımız, zorda ve darda kaldığımız anlarda hep yanımızda bulduğumuz, şefkat, özveri, fedakârlık ve sabır timsali babalarımız en değerli varlıklarımızdır.

Karşılıksız sevginin en güzel örneklerini veren babalarımız sonsuz bir sevgi ve özveri ile bizlere geleceğimize uzanan yolda rehberlik eden öğreticilerimizdir.

Ailenin temel direği olarak görülen babalar, aile değerlerimizin korunmasında, adalet, paylaşma, sorumluluk, sevgi, saygı, otorite gibi hayati değerlerin kuşaktan kuşağa aktarılmasında belirleyici bir rol üstlenmektedir.

Çocuklarının eğitimden sağlığa her türlü gereksinimlerini sağlamak, onlara yaşamları boyunca sahip çıkmak, korumak ve kollamak amacıyla canla başla mücadele veren babalar, bir yandan evlatlarını geleceğe hazırlarken, çocuklarına aşıladıkları milli ve manevi değerlerle toplumun geleceğine de yön vermektedir.

Ailesi için her türlü fedakârlığı üstlenen, her türlü zorluğa göğüs geren, ailesinin mutluluğunu kendi mutluluğu sayan babalar bu özellikleriyle de her türlü övgüyü, takdiri, sevgiyi ve saygıyı hak etmektedir.

Bu vesileyle aile ve toplum hayatının omurgasını oluşturan başta değerli evlatlarını vatanımız için feda eden şehitlerimizin babaları olmak üzere tüm babalarımızın Babalar Gününü kutluyor, aileleriyle birlikte sağlıklı, mutlu ve uzun yıllar diliyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

Engin ÖzkurtEngin Özkurt