KÜLTÜR - SANAT

TAŞBAŞI KÜLTÜR SPOR KULÜBÜ 2023'ÜN İLK OYUNU İÇİN SAHNEDE

Taşbaşı Kültür Spor Kulübü Kültür ve Sanat Evi Topluluğu, 2023 yılının ilk oyununu Yılmaz Erdoğan imzalı “Kadınlık Bizde Kalsın” ile gerçekleştiriyor.

TAŞBAŞI KÜLTÜR SPOR KULÜBÜ 2023'ÜN İLK OYUNU İÇİN SAHNEDE

Murat Saylan’ın yönettiği 2 perdelik oyunda Adem’le Havva’dan günümüze kadın erkek sorunları anlatılırken kadın niçin cinsiyet değiştirmek ister? Tarihte kadının rolü nedir? Hezarfen Ahmet Çelebi’nin uçuşunda karısının rolü neydi? Kadınlar da askere alınsa neler olur? Soruları mizahi bir şekilde irdeleniyor.

Oyunun Ordulu sanatseverlerle buluşacağından büyük heyecan duyduğunu belirten yönetmen Murat Saylan, “ Yaklaşık 30 yıl önce Yılmaz Erdoğan tarafından kaleme alınan eserde kadına yönelik toplumdaki cinsiyetçi yaklaşımın bugün de halen devam etmesi bizim bu oyunu seçmemizde büyük bir etken oldu. Ordu tiyatrosuna emek vermiş duayen isimleri ve genç isimleri bir araya getirmemiz bizleri ayrıca heyecanlandıran bir başka unsur oldu. Umarım Ordulu sanatseverlere de bu heyecanı yansıtıp oyundan keyif almalarını sağlarız.” şeklinde konuştu.

“Kadınlık Bizde Kalsın” oyunun ilki 2 Şubat Perşembe saat 20.00'de, ikincisi ise 8 Şubat saat 20.00'de Atatürk Kültür Merkezi’nde seyirci karşısına çıkacak.

 

Engin ÖzkurtEngin Özkurt