GÜNCEL

VALİ SONEL:" BASIN MENSUPLARIMIZ BİZİM İÇİN ÇOK KIYMETLİDİR"

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü, Ordu Valiliği ile Ordu Büyükşehir Belediyesi ortaklaşa düzenlediği kahvaltı programı ile kutlandı.

VALİ SONEL:

Aktuğ Otel’de düzenlenen kahvaltı programına, Vali Tuncay Sonel, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Sait İnan, Basın İlan Kurumu Ordu Şube Müdürü İbrahim Ortatepe, Ordu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Recep Aydın, Ordu 19 Eylül Gazeteciler Derneği Başkanı Erdoğan Erişen, Ordu Radyo Televizyon Gazetecileri Derneği Başkanı Birol Yılmaz, Ordu İnternet Gazetecileri Derneği Başkanı Bahtiyar Kahveci, Ünye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İbrahim Coşkun, Canik Ünye Gazeteciler Derneği Başkanı Ali Öztürk, Ünye Radyo Yayıncıları Derneği Başkanı Hakan Korkmaz, Ünye Aktif Medya Çalışanları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ahmet Bölükbaş, Karadeniz Radyo Televizyon ve Gazeteciler Derneği Başkanı Cihan Çakır, Ordu Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Vedat Öz, Ordu Büyükşehir Belediyesi Basın-Yayın Halkla İlişkiler Müdürü Cihat Albayrak, il genelinde görev yapan basın mensupları katıldı.

Vali Tuncay Sonel, kahvaltı programına katılan basın mensuplarını masalarında ziyaret ederek, günlerini kutladı. 

10 Ocak Gazeteciler Günü münasebetiyle düzenlenen kahvaltı programında bir konuşma yapan Vali Tuncay Sonel, basın mensuplarının 10 Ocak Gazeteciler Günü’nü tebrik ederek, sağlıkla, mutlulukla, huzurla nice güzel günler geçirmeleri dileğinde bulundu.

Vali Sonel; “Devletimizin Şefkatini, Sıcaklığını, Güleryüz’ünü En Ücra Köşedeki Garibimize Kadar Göstermeye Çalışıyoruz” 

“Ordu’muz, 19 ilçesi, mavisi ve yeşiliyle hem Karadeniz’in hem de ülkemizin en nadide şehirlerinden bir tanesi“ diyen Vali Sonel, “Milletvekillerimiz, Büyükşehir Belediye Başkanımız, bürokratlarımız ve iş insanlarımızla hem yurt içinde, hem de yurtdışında bulunan çok değerli Ordulu hemşerilerimizle birlikte Ordu’muzda devletimizin şefkatini, sıcaklığını, güler yüzlülüğünü en ücra köşedeki garibimize kadar göstermeye çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

Vali Sonel; “Basın Mensuplarımız, Yapmış Olduğumuz Çalışmalarda Bizlere Verdiği Destekle Katkıda Bulundular”

Tunceli’den Ordu Valiliği görevine başlayalı 2,5 yıl olduğunu söyleyen Vali Tuncay Sonel, “Değerli basın mensuplarımız görev yaptığımız bu süre içerisinde yapmış olduğumuz çalışmalarda bize verdiğiniz desteklere, yaptığınız katkılara çok teşekkür ediyorum. Hepiniz bizim için kıymetlisiniz” dedi.

 Vali Sonel, ”Bizler, Sayın Cumhurbaşkanımızın desteğini alarak, ilgili Bakanlarımız, bürokratlarımız, çalışma arkadaşlarımızla beraber milli takım ruhuyla, ‘biz’ fikriyle yapılanların üzerine eklemeye, hizmet etmeye geldik. Ordu’da göreve başladığımızda 66 okulun deprem riski vardı. Deprem riski olan bu binaları yıkarak çok kısa süre içerisinde Milli Eğitim Bakanlığımızın ve iş dünyamızın katkılarıyla 57 okul, 790 dersliğe ulaştık. 58. ve 59’uncu okulumuzun protokolünü de yapacağız. Eğitim başta olmak üzere birçok çalışmada Büyükşehir Belediye Başkanlığımız, 19 ilçe Kaymakamımız, İlçe Belediye Başkanlarımız, STK’larımız ve basın mensuplarımız bizlere büyük katkı sunuyor” diye konuştu.

Vali Sonel, ”Devletimizin sıcaklığını garip yetim, öksüz evladımıza, şehit ailesine, gazimize, engeli olan vatandaşımıza, yılın belirli gün ve haftalarında değil, her daim gösterdiğimiz takdirde onların duası hem işimizi kolaylaştıracak hem de manevi olarak daha rahat bir şekilde görev yapmamıza vesile olacaktır. Bu manada gazeteci arkadaşlarımızın olumlu katkılarını çok gördük ve görmeye devam ediyoruz” diyerek, basın mensuplarının 10 Ocak Gazeteciler Günü’nü tekrar kutlayarak, aileleri ile birlikte sağlıklı ve güzel günler geçirmeleri temennisinde bulundu.

OBB Başkanı Güler; “Sizler, Bizim Gözümüz, Kulağımızsınız”

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler ise yaptığı konuşmada, ”Sizler bizim gözümüz, kulağımızsınız. Tarafsız, şeffaf bir şekilde bilgileri almak, bilgilendirmek, aydınlatmak üzere güzel hizmetler yapıyorsunuz. Sonuç odaklı çalışma yürütüyoruz. Burada sizlerle birlikte bunu yapacağız. Artık, iller, ülkeler yarışıyor. Sizler emekleriniz, birikimlerinizle fedakarlıklarınızla Ordu’ya hizmet ediyorsunuz. Bizler, sizlere ayak uydurmaya çalışıyoruz” dedi.

Vali Tuncay Sonel’in Ordu’da güzel bir çalışma ortamı oluşturduğunun altını çizen Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, ”Güzel bir uyum içinde çalışmalarımızı yürütüyoruz” diyerek, Vali Sonel’e teşekkür etti .

19 Eylül Gazeteciler Derneği Başkanı Erişen; “Sizlerle Birlikte Olmanın Mutluluğunu Yaşıyoruz”

Basın mensupları için düzenlenen kahvaltı programında Ordu 19 Eylül Gazeteciler Derneği Başkanı Erdoğan Erişen de söz alarak, ”Bugün, sizlerle birlikte olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. 10 Ocak tarihi bizim için, ilimiz için de önemli bir tarih. Bir çok büyük meslektaşımızı Ocak ayında kaybettik. Onları bir kez daha rahmetle anarken, sağlık sorunu yaşayan meslektaşlarımıza da Allah’tan acil şifalar diliyoruz” dedi ve Vali Tuncay Sonel’e, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’e ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

 

Vali Tuncay Sonel, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, günün anısına basın mensupları ile hatıra fotoğrafı çektirdi, gazetecilere hediye takdiminde bulunuldu.

Engin ÖzkurtEngin Özkurt