SPOR

ÜNİVERSİTELER BADMİNTON TÜRKİYE ŞAMPİYONASI ODU'DE

Üniversiteler Arası Badminton Türkiye Şampiyonası Ordu Üniversitesi ev sahipliğinde başladı.

ÜNİVERSİTELER BADMİNTON TÜRKİYE ŞAMPİYONASI ODU'DE

Spor Bilimleri Fakültesi spor salonunda düzenlenen şampiyonanın açılış törenine Rektör Prof. Dr. Ali Akdoğan, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Tahsin Tonkaz, Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç, Fakülte Dekanları, akademik ve idari personel ile davetliler katıldı.

Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç gerçekleştirdiği konuşmasında, “Geleceğimizin teminatı pırıl pırıl gençlerimizle bir arada olmaktan son derece mutluyuz. Bu organizasyonun düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Özellikle üniversitelerin spor ve kültür faaliyetlerine verdiği değer çok önemli. Ordu Üniversitesi de şu anda her alanda Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinden biri. Bu vesile ile Sayın Rektörümüze ve Üniversite yönetimine ayrıca teşekkür ediyorum. Genç kardeşlerimize de başarılar diliyorum, inşallah buradaki başarılarını hayat boyu sürdürürler.” dedi.

Rektör Prof. Dr. Ali akdoğan, “Sevgili gençler; sizler bizim geleceğimiz, umudumuz ve bu ülkenin değerlerini daha ileri taşıyacak olan     göz bebeğimiz gençlerimizsiniz. Bizim de çabamız, gayretimiz ve hazırladığımız imkanlar, sizlerin daha iyi şartlarda gençliğinizi yaşamanız ve ülkemizin imkanlarından en iyi şekilde faydalanmanız içindir. Sizleri burada en güzel şekilde ağırlamak için Üniversitemiz ve Gençlik Spor İl Müdürlüğümüz olarak bu organizasyona ev sahipliği yapmanın memnuniyetini yaşıyoruz. Hepinizin bildiği üzere ülkemizde 6 Şubat tarihinde elim bir afet yaşandı ve 11 ilimiz ciddi anlamda etkilendi. Hatay Mustafa Kemal Paşa Üniversitesini temsilen buraya gelen öğrencilerimize ve deprem bölgesindeki 11 ilimizden olup başka üniversitelerden gelen öğrencilerimize öncelikle geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, onları aramızda görmekten duyduğum mutluluğu dile getirmek istiyorum. Biz Türkiye Cumhuriyeti devleti olarak geçmişte olduğu gibi şimdi de sizlerin yanınızdayız ve yanınızda olmaya devam edeceğiz, yaralarınızı sarmak için ne gerekiyorsa yapmaya hazırız. Bu duygu ve düşüncelerle bu organizasyonun düzenlenmesinde emeği geçen başta Gençlik ve Spor Bakanlığımıza, Ordu’daki temsilcilerine, Türkiye’deki ilgili federasyonun tüm çalışanlarına, müsabakalara katılan üniversitelerin rektörlerinden gençlerimizle ilgilenen tüm ekibe kadar herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. 27 üniversitenin kıymetli gençlerinin 5 gün boyunca centilmence yarışacakları badminton müsabakalarının başarılı ve hayırlı geçmesini temenni ediyorum.” şeklinde konuştu.

26-30 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek müsabakalarda Üniversitemiz ile birlikte 26 üniversitenin badminton grupları karşılaşacak.

Engin ÖzkurtEngin Özkurt