GÜNCEL

İL KORDİNASYON KURULU 2023 YILI İKİNCİ TOPLANTISINI YAPTI

2023 yılı 2. dönem İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Vali Tuncay Sonel’in başkanlığında yapıldı.

İL KORDİNASYON KURULU 2023 YILI İKİNCİ TOPLANTISINI YAPTI

Sektörel gelişmeler ile yatırımları değerlendirmek, sorunları ve çözüm önerilerini ele almak, kurumlar arası işbirliği ve koordinasyonu sağlamak amacıyla gerçekleştirilen İl Koordinasyon Kurulu Toplantısında, ilçe kaymakamları, ilçe belediye başkanları, yatırımcı kuruluşların bölge ve il müdürleri ile sanayi ve ticaret konusunda faaliyet gösteren STK temsilcileri hazır bulundu.

Yeni Valilik Binası Konferans Salonunda yapılan 2023 yılı 2. dönem İl Koordinasyon Kurulu Toplantısında bir konuşma yapan Vali Tuncay Sonel, 2023 yılı Mart ayı sonu itibarıyla ilimizdeki kamu yatırım proje sayısının 285 olduğunu, bu yatırımların toplam proje bedelinin yaklaşık 27 milyar 634 milyon TL olduğunu söyledi.

“Yatırımlar konusunda ülkemizin her köşesinde olduğu gibi Ordu’ya da destek veren Sayın Cumhurbaşkanımıza, Sayın Bakanlarımıza, Milletvekillerimize, Büyükşehir Belediyemize, Üniversitemize, 19 ilçemizin Kaymakam ve Belediye Başkanlarına ve Ordu ailemize çok teşekkür ediyorum” diyen Vali Sonel, “Bölge Müdürlerimize şehrimize olan katkıları için şükranlarımı sunuyorum. Çok değerli bir ekip var. Hem bölge müdürlerimiz, hem de il müdürlerimiz açısından şanslıyız. Allah hepinizden razı olsun. Rabbim birliğimizi, beraberliğimizi daim eylesin. Bu kardeşliğimizi bozmak isteyenlere de fırsat vermesin. Bize Ordu’da bu güzel işleri sunan işçisinden, mühendisine kadar tüm arkadaşlarımıza tekrar teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Toplantıda, ilçe belediye başkanları, ilçelerinde yürütülen proje ve yatırımların son durumları hakkında bölge müdürlerinden detaylı bilgiler de aldılar ve taleplerini ilettiler.

Engin ÖzkurtEngin Özkurt