TURİZM

DADD RALLİ ORDU'DAN MUTLU AYRILDI

Denizlerdeyiz Amatör Denizciler Derneğince (DADD) düzenlenen " Dadd Ralli Karadeniz 2022" etkinliğine katılan yatçılar, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler ile birlikte Ordu'yu selamladı.

DADD RALLİ ORDU'DAN MUTLU AYRILDI

DADD Ralli üyeleri, Ordu’nun Türkiye ve Karadeniz’in en gelişmiş kentlerinden biri olduğunu söyledi.

Türkiye’de amatör denizciliğin gelişimine katkı sağlama amacıyla 2017 yılında kurulan Denizlerdeyiz Amatör Denizciler Derneği (DADD) tarafından düzenlenen Dadd Ralli Karadeniz 2022, tüm hızıyla sürüyor. 1 Temmuz’da İstanbul’dan yola çıkan ve aralarında 4'ü yabancı 22 yelkenli yat ile 45 amatör denizciden oluşan yatlar, 26 limana uğrayarak tekrar başlangıç noktası İstanbul’a dönecek.

Ordu’ya gelerek, Altınordu ilçesi Kumbaşı limanında iki gün konaklayan 22 yelkenli ve yat, sabah saatlerinde limandan ayrılarak, Ordu açıklarında tur atıp şehri selamladı. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler de yelkenlilerle denize açılarak yatları yolcu etti. Tüm yatlar Ordu açıklarında iki kez pruva halinde tur atarak Başkan Güler’e gösterdiği misafirperverlikten dolayı teşekkür ve şükranlarını bildirdi.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Denizlerdeyiz Amatör Denizciler Derneği üyelerini Ordu’da ağırlamaktan mutluluk duyduklarını söyledi.

BAŞKAN GÜLER: “ORDU TURİZMİ İÇİN ÖNEMLİ BİR ETKİNLİK”

Başkan Güler açıklamasında, “İki türlü güzellik var. Hem Barbaros’un torunları hem de DADD Ralli’nin kıymetli üyeleriyle birlikteyiz. Çok güzel bir görsel şölen oluyor. Turizm için son derece önemli.  Ordu’yu denizle buluştururken, bu güzellikleri Ordulularla buluşturuyoruz. Ordu’muz şu anda denizcilikle ilgili yaptığımız çalışmalarla Türkiye’nin gündemine oturmuş bir şehir” dedi.

DAD RALLİ KOMODORU TÜMER: “ORDU BİZİM EVİMİZ”

Dadd Ralli Karadeniz 2022'nin Planlayıcısı ve Komodoru İsmail Zühtü Tümer ise “22 tekne ile 1 Temmuz’da İstanbul’dan başlayan rallimiz de şu anda Ordu’dayız. Gürcistan’a kadar gittik. Güzel Ordu’muzu ziyaret ettik. Büyükşehir Belediye Başkanımız sayın Dr. Mehmet Hilmi Güler bize çok değer veriyor. Bizler de Ordu’da olmaktan çok mutluyuz. Ordu’da sevgi çemberi yaparken, minik yelkencilerimizin de bizlere dahil olmasından çok mutlu olduk. Ordu’nun tarihini, güzelliklerini yerinde gördük. Ordu bizim evimiz. Türkiye’nin Karadeniz’in inanılmaz gelişmiş bir kenti” diye konuştu.

BAŞKAN GÜLER, VİZYONUYLA BİZE ÖRNEK OLUYOR

Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin denizcilikle ilgili yaptığı çalışmaların profesyonelce yürütüldüğünü ifade eden Tümer, “Ordu Su Sporları merkezini muhteşem buldum. Her şey düşünülmüş. Her yerde göremediğimiz eğitim ve antrenörlük konusunda büyük mesafeler kat edilmiş. O kadar ki gelen misafirler için yatacak yerler dahi düşünülmüş. Her yer pırıl pırıl. Çok ileri seviyede gördüm. Sayın başkanımız vizyonuyla her zaman bize örnek oluyor. Böyle büyüklerimiz olduğu için çok mutluyuz” diyerek sözlerini tamamladı.

 

Engin ÖzkurtEngin Özkurt