EKONOMİ

OTO GALERİCİLER SİTESİ YIL SONU HİZMETE AÇILACAK

Altınordu Belediyesi’nin Ordu'yu Altınordu’yu ikinci el oto ticaretinde bölgesinin yıldızı yapacak "Oto Galericiler Sitesi" yapımında sona gelindi.

OTO GALERİCİLER SİTESİ YIL SONU HİZMETE AÇILACAK

Başkan Aşkın Tören’in yakından takip ettiği projede kaba inşaatı tamamlanan binalara ait iç ve dış cephe boya imalatları, kapı ve pencerelerin montajı devam ediyor.

Kısa sürede tamamlanacak altyapı çalışmaları ve çevre düzenlemesinin ardından hem oto galericiler heyecanla bekledikleri merkeze kavuşacak hem de Altınordu.

 HEM TİCARET HEM YAŞAM MERKEZİ OLACAK PROJE TÜM İHTİYAÇLARA CEVAP VEREBİLECEK MİNİ BİR ŞEHİR KONSEPTİNDE

 Altınordu Karacaömer mahallesinde 17 Bin 660 metrekare alan üzerinde tamamlanma aşamasına gelinen projede; 9 Bin 235 metrekare kapalı alan, 2 bin 600 metrekare yeşil alan, 3 bin 800 metrekare açık otopark yer alıyor. Oto Galericiler Sitesinde; 62 adet oto galeri, idari bina, Noter, oto ekspertiz, oto yıkama, kafe, kuaför, market gibi sosyal yaşam alanları da yer alıyor.

Açık Alışveriş merkezi konseptinde tasarlanan modern şehirleşme örneği Oto Galericiler Sitesi; Oto galerici esnafına daha nezih ve modern kent anlayışına uygun bir ortamda ticaret yapma imkânı sunarken aynı zamanda daha geniş kitlelere ulaşabilecekleri ticari bir pazar da olacak. İkinci el oto ticaretinin çekim merkezi olacak Oto Galericiler Sitesi bu yönüyle de oto alım satımı yapan esnafımızın ticaret hacmini önemli ölçüde artıracak. Öte yandan vatandaşlara ise çok alternatifli, marka ve fiyat seçeneklerini bir arada bulabilecekleri tüm işlemleri de aynı yerde yapabilecekleri kolaylığı sağlayacak.

 BASKAN TÖREN "MODERN VE MARKA ŞEHİR ALTINORDU'NUN ALT YAPILARINI OLUŞTURUYORUZ"

 Yapımında sona gelinen proje ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Başkan Aşkın Tören, “Otomotiv sektörüne değer katacak ve modern şehirleşmeye katkı sağlayacak olan projemiz, Altınordu’ya Ordu’ya ve tüm bölgeye hizmet verecek” dedi.

Şehrin dağınık işyerleri konumundan modern şehircilik örneği Sektörel merkezlere geçişi noktasında stratejik bir yaklaşım içerisinde olduklarını söyleyen Başkan Tören, "Projemiz modern şehirleşmeye ve sektörel merkezler oluşturma çalışmalarına da güzel bir örnek olacak. Kısa sürede tamamlayarak hizmete sunacağımız merkezde esnafımız ile tüketiciyi buluşturacağız. Hemşehrilerimize ve ikinci el oto alım satımı için şehrimizi tercih edecek vatandaşlarımıza güvenli alışveriş imkânı sunacak projemiz hem esnafımızın kazancına değer katacak hem de Altınordu ilçemizin ticari kapasitesini artıracaktır. Her yönüyle bölgesinde yıldızı yükselen Altınordu’muza değer katacak yatırımlarımız, hizmetlerimiz ve çalışmalarımız devam edecek" diye konuştu.

Engin ÖzkurtEngin Özkurt