ORDU BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

ORDU'DAN DEPREM BÖLGESİNE YARDIM TIRLARI YOLA ÇIKTI

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr.M.Hilmi Güner'in yardım çağrısının ardında vatandaşların kısa sürede büyük ilgi göstermesinin ardından yapılan yardım tırlarla deprem bölgesine gitmek üzere yola çıktı.

ORDU'DAN DEPREM  BÖLGESİNE YARDIM TIRLARI YOLA ÇIKTI

Ordu Büyükşehir Belediyesi, merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi olan ve birçok ili etkileyen 7,7 büyüklüğündeki depremin ilk dakikalarından itibaren bölgeye yardım göndermek için tüm birimlerini seferber etti. Başkan Güler’in çağrısının ardından Büyükşehir Belediyesine akın eden vatandaşlar yardım malzemelerini teslim etti. Saatler içerisinde dolan 2 TIR bölgeye hareket etti.

Depremin duyulması ile ilk olarak Başkan Güler’in talimatları ile gelişmiş malzeme ve teçhizatlardan oluşan Ordu Büyükşehir Belediyesi Arama-Kurtarma ekibi bölgeye sevk edildi. Deprem bölgesinde sıcak yemek ihtiyacının karşılanmasına katkıda bulunmak içinde Ordu Büyükşehir Belediyesi Mobil Mutfak Tır’ı da yola çıktı.

YARDIM TIRLARI YOLA ÇIKTI

Depremin meydana gelmesinin ardından Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler, sosyal medya hesabından çağrıda bulunarak Ordululardan çok acil olarak battaniye ve kışlık kıyafet desteğinde bulunmalarını istedi. Yapılan yardım çağrısına uyan binlerce vatandaş Büyükşehir’e akın ederek yardım malzemesi teslim etti. Yapılan yardımlar ekipler tarafından paketlenerek tırlara yerleştirildi. 2 TIR’a yüklenen yardım malzemeleri AFAD koordinasyonunda deprem bölgelerine sevk edildi.

Öte yandan 2 TIR haricinde vatandaşlardan gelen yardım malzemelerinin ekipler tarafından düzenlenerek Ordu Valiliği ve AFAD koordinesinde deprem bölgelerine sevk edilecek.

ETKİNLİKLER İPTAL

Acı haber sonrası Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen tüm etkinlikler iptal edildi. Ordu Büyükşehir Belediyesi sosyal medya hesabında yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Ülkemizde yaşanan deprem felaketi nedeniyle belediyemiz tarafından düzenlenmesi planlanan tüm etkinlikler iptal edilmiştir. Depremden etkilenen tüm vatandaşlarımıza bir kez daha geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Ülkemizin başı sağ olsun” denildi.

 

 

Engin ÖzkurtEngin Özkurt