SPOR

ORDU ATLETİZM TESİSİNE KAVUŞUYOR

Ordu spor camiasının en büyük taleplerinden biri olan Atletizm sahası Kurban Bayramından sonra hizmete girecek.

ORDU ATLETİZM TESİSİNE KAVUŞUYOR

Tesis gece aydınlatması ile birlikte 7/24 saat halkın kullanımına açık olacak.

Ordu Büyükşehir Belediyesi Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in Eskipazar Mahallesinde spor alanı olarak tahsis ettiği 22 dönümün 12 dönümüne Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından atletizm sahası yapımı tamamlanmak üzere.

Proje Kurban Bayramı sonrasında tamamlanacak olup, 7/24 saat Orduluların hizmetine sunulması planlanıyor.

Atletizm sahası 6 kulvarlı tartan pisti ve çeşitli atletizm branşlarının kullanabileceği alanlarıyla halkın kullanımına açık olacak.

Ordu'ya büyük katkı sağlayacak olan tesis, ulusal ve uluslararası yarışmalara da ev sahipliği yapabilecek kapasitede olacak.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç, “Gençlik ve Spor Bakanlığının desteği, Ordu Valiliği ve Büyükşehir Belediyesinin katkılarıyla 12 dönüm arazi üzerine yapıldığını söyledi. En büyük ihtiyaçlarımızdan biri olan atletizm sahamız 6 kulvarlı tartan pisti, tüm atletizm branşlarının içinde barınacağı çekiç, gülle, mızrak ve koşular olsun, 3 adım atlama, uzun atlama yani olimpiyatlarda olan tüm branşlar atletizm sahamızsa olacak. Okçuluk Türkiye Şampiyonası, yağlı ve Karakucak güreşleri de yapılabilecek olan Atletizm sahamız halkın kullanımına açık olup haftanın 7 günü 24 saat Ailecek herkes gelip burada yürüyüş ve koşularını yapabilecekler. Başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Osman Aşkın Bak’a, Valimiz Sayın Muammer Erol’a, Milletvekillerimize, İl Başkanımıza ve Atletizm sahasını Ordulular için spor alanı olarak tahsis eden Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Dr. Mehmet Hilmi Güler’e teşekkür ederiz. ”dedi.

Engin ÖzkurtEngin Özkurt