FATSA

BOLAMAN SAHİLİNE YENİ PROJE

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından Fatsa ilçesinin turistik mekanları ve meşhur pidesiyle adını duyuran mahallesi Bolaman, yapılan düzenleme çalışmasıyla ilgi uyandıracak bir sosyal yaşam alanına kavuşuyor.

BOLAMAN SAHİLİNE YENİ PROJE

Başkan Güler’in öncülüğünde kıyıları cazip hale getirerek halkın faydalanacağı ve uzun süre vakit geçireceği yaşam alanlarına dönüştüren Büyükşehir Belediyesi, Bolaman Mahallesinde denizin sıfır noktasında Bolaman Park projesini hayata geçirerek mahalleye canlılık kazandırıyor.

 

Ordu’nun denizi ile barışık bir il olması yolunda kapsamlı çalışmalar yapan Başkan Güler, kıyılardaki sosyal alan sayısına her gün bir yenisini ekliyor. Bu alanlardan biri olan Bolaman Mahallesi’nde de hummalı çalışma yürüten ekipler, yaptığı çevre düzenlemeleri ile alana canlılık katacak çalışmaları kısa süre içerisinde tamamlayarak vatandaşların hizmetine sunacak.

 

PROJEDE HERŞEY DÜŞÜNÜLDÜ

 

Yürüyüş ve bisiklet yollarından spor sahalarına, kafeteryadan fitness alanlarına kadar vatandaşların her alanda keyifli zaman geçirebileceği proje, Fatsa’ya ve Ordu turizmine değer katmaya hazırlanıyor.

 

Ordu Büyükşehir Belediyesi Parklar ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı tarafından yapımı sürdürülen ‘Bolaman Park’ projesi çok geniş bir alan üzerinde hayata geçiriliyor. Ekipler, 2500 metrekare yürüyüş yolu, 750 metre bisiklet yolu, toplam 310 metrekare alana sahip 2 adet oyun grubu, standartlara uygun 1 adet çok amaçlı spor sahası, 60 araçlık otopark ve 100 metrekarelik kafeterya çalışmaları gerçekleştirecek. Bu çalışmaların tamamlanmasın ardından ise 2 adet Wc, aydınlatma elemanları, kent mobilyaları, fitness aletleri kurulumu, peyzaj düzenlemeleri, sulama hattı ve çevre aydınlatma çalışmaları ile alan vatandaşların kullanımına sunulacak.

 

Çalışmaların hızla ilerlediği alan, kısa süre içerisinde halkın kullanımına hazır hale gelecek.

 

 

Engin ÖzkurtEngin Özkurt