Kategorilenmemiş

ORDU TIP FAKÜLTESİNDEN KINAMA

ODÜ Eğitim ve Araştırma hastahanesinde görevli hekime hasta yakınları tarafından yapılan sözlü ve fili saldırı için açıklama yaptı.

ORDU TIP FAKÜLTESİNDEN KINAMA

Ordu Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekan Vekili Prof.Dr.Tevfik Noyan imzalı açıklama şöyle:"03.12.2018 Pazartesi günü sabah saatlerinde Ordu Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi, ana bina 2’incikat Üroloji Servisi’nde, Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalından Arş. Gör. Dr. Ahmet Yüce’yegörevi başında iken bir hasta yakını tarafından sözlü saldırıda bulunulmuş ve sonrasında darp edilmek istenmiştir.Olay sonrası beyaz kod uygulaması çalıştırılarak güvenlik görevlileri olaya müdahale etmiş, saldırgan Cumhuriyet Savcılığı tarafından gözaltına alınmıştır.

Üzülerek belirtmek isteriz ki hekim ve sağlık çalışanlarına yönelik şiddet haberleri son yıllarda günlük sıradan olaylar haline gelmiştir.Tüm kamuoyu tarafından bilinmektedir ki, sağlık çalışanlarımız görevlerini büyük bir gayret ve fedakarlıkla yapmaktadırlar. Yaşanan bu tip olayların sağlık çalışanlarının moral ve motivasyonunda düşüşe sebep olacağı aşikardır. Konu ile ilgili tüm paydaşların, sağlıkta şiddetin son bulması noktasında daha hassas davranmaları gerekliliği artık zaruri bir hal almıştır.

Tıp Fakültesi Dekanlığı olarak Arş. Gör. Dr. Ahmet Yüce’ye geçmiş olsun diyor, bu tür şiddet olaylarının tekrarlanmaması dileği ile bu müessif hadiseyi kınıyoruz. Sağlıkta şiddetin, sözel yada fiziksel olsun, daima karşısında olduğumuzu ve bu konuya alışmayacağımızı kamuoyuna saygılarımızla duyuruyoruz."denildi.