Kategorilenmemiş

ORDU'NUN 1. KALKINMA ÇALIŞTAYI YAPILACAK

Ordu İli 1. Kalkınma Çalıştayı 6-7 Eylül tarihleri arasında Ordu Üniversitesinde gerçekleştirilecek.

ORDU'NUN 1. KALKINMA ÇALIŞTAYI YAPILACAK

Ordu İlinin  kalkınmasına yön verecek politikaların belirlenmesi ve Türkiye’nin 2023 kalkınma hedeflerine katkı sağlayacak vizyon projelerini belirlemek amacıyla Ordu Valiliği koordinatörlüğünde gerçekleştirilecek olan Ordu İli 1. Kalkınma Çalıştayı 6-7 Eylül tarihleri arasında Ordu Üniversitesinde gerçekleştirilecek.

9 Bakanlığın Desteğiyle 2023 Hedefleri ve Ordu İlinin Olası Katkıları Görüşülecek

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Tarım ve Orman Bakanlığı, Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlıklarından temsilcilerin katılacağı ayrıca Ordu İl Protokolünün de hazır bulunacağıve DOKA’nın da (Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı) destekleyeceği çalıştayda Türkiye’nin 2023 hedeflerine Ordu ilinin katkıları ve Ordu’yu 2023 yılına taşıyacak kalkınma yol haritası oluşturulacak.

Çalıştay kapsamında belirlenen Eğitim, Sağlık, İstihdam ve Çalışma Hayatı, Gençlik ve Spor, İmalat Sanayi, Kentsel Dönüşüm, Müteahhitlik ve Altyapı, Tarım ve Gıda, Enerji, Madencilik, Ulaştırma, Ticaret Hizmetleri, Kültür ve Turizm, Kırsal kalkınma, Çevre Toprak ve Su Kaynaklarının Yönetimi, Sosyal Hizmetler, Kamu Kurumları ve STK iş birliği gibi alanlardan oluşan toplam 16 sektör için ilin mevcut durumları ve sorunları düzenlenecek olan paneller ile masaya yatırılacak.

Ordu Üniversitesi 62 Akademisyeni ile Çalıştayda Aktif Rol Alacak

6 Eylül 2018 Perşembe günü saat 09.00’da Üniversitemiz Tıp Fakültesi Morfoloji Binası Konferans Salonunda başlayacak olan çalıştayda ilk paneli Rektör Prof. Dr. Tarık Yarılgaç yönetecek. Ordu ilinin sektörel analizlerinin yapılacağı ve paydaşlar arası iş birliklerinin sağlamlaştırılmasının amaçlandığıçalıştaydabelirlenen 16 sektörçerçevesinde çalışmalar gerçekleştiren Ordu Üniversitesinin 62 akademisyeni ve 1 Yüksek Lisans öğrencisi çalıştaya, moderatör ve çalışma grubu üyesi olarak katkı sunacak.

Ordu İli 1. Kalkınma Çalıştayı7 Eylül Cuma günü gerçekleştirilecek oturumların ardından kapanış konuşmalarıyla sona erecek.