Kategorilenmemiş

KUMBAŞI MAHALLESİNDE SU VE DOĞALGAZ SEVİNCİ

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Altınordu Kumbaşı Mahallesi’nin kış mevsimine kadar doğalgazla buluşacağını müjdeledi.

KUMBAŞI MAHALLESİNDE SU VE DOĞALGAZ SEVİNCİ

 Altınordu ilçesine bağlı Kumbaşı Mahallesi’ni ziyaret eden Başkan Yılmaz, mahalle sakinleriyle bir araya geldi. Kumbaşı Mahallesi’nin uzun yıllardır ihmal edilen sorunlarını çözdüklerini ifade eden Başkan Yılmaz, “ Yarım asırdan bu yana keson su kuyularından içme suyu ihtiyacını karşılayan Kumbaşı Mahallemizi, arıtma tesisi çıkışlı içme suyuna kavuşturduk. Bu kış ise 2007 yılından bu yana bekledikleri doğalgazla buluşturacağız” dedi.

İÇME SUYU YARIM ASIRLIK SORUNDU

Kumbaşı Mahallesi’nin içme suyu sorununu çözdüklerini belirten Başkan Enver Yılmaz, “Kumbaşı Mahallesi’ndeki içme suyu ihtiyacı daha önceden Akçaova Irmağı kenarında bulunan keson su kuyularından sağlanıyordu. Bu kuyulardan çıkarılan su önce Kumbaşı’nın üst bölgelerinde bulunan içme suyu deposuna terfi ediliyor, daha sonra mahalleye ait şebeke hattına veriliyordu ancak kuyu sisteminin kullanım ömrünü tamamlaması nedeniyle içme sularında bulanıklık yaşanıyor ve terfi sistemi nedeniyle de enerji maliyeti ortaya çıkıyordu. Bu nedenlerle bölgede sık sık su kesintileri yaşanıyor ve bölge halkı mağdur oluyordu. OSKİ Genel Müdürlüğümüzün yaptığı çalışmayla mahalleyi yarım asır sonra arıtma tesisli içme suyuna kavuşturduk.” diye konuştu.

11 YILLIK DOĞALGAZ HASRETİ BİTTİ

Kumbaşı Mahallesi sakinlerine bir de müjde veren Başkan Yılmaz, doğal gazın kış ayına kadar evlere ulaştırılacağını söyledi. Başkan Enver Yılmaz, “Ordu’da doğalgaz çalışmaları 2007’de başlamış ancak Kumbaşı Mahallemizle ilgili herhangi bir çalışma yapılmamıştı. Muhtarımız ve mahalle sakinlerimizin talebi üzerine çalışmaları başlattık. Şu anda yüzde 95’i tamamlandı. Eylül ayının ilk haftası abone işlemleri başlayıp,  ekim ayında ise tüm evlere gaz verilmiş olacak” şeklinde konuştu.

Yıllardır hasretle bekledikleri hizmetlere kavuşan mahalle sakinleri ise Başkan Enver Yılmaz’a teşekkür etti.