Kategorilenmemiş

KENT BAYRAMLAŞMASI YAPILDI

Kurban Bayramı münasebetiyle düzenlenen 'Kent Bayramlaşması' programı, Ordu Valiliği’nin evsahipliğinde gerçekleştirildi.

KENT BAYRAMLAŞMASI YAPILDI
Altınordu Öğretmenevi'nde gerçekleştirilen Kent Bayramlaşmasına, Vali Seddar Yavuz, AK Parti İstanbul Milletvekili Tülay Kaynarca, AK Parti Ordu Milletvekilleri Dr. Şenel Yediyıldız, Ergün Taşçı, CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel,  MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, AK Parti eski Milletvekili Hamit Taşçı, Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, İl Emniyet Müdürü Mehmet Erduğan, İl Jandarma Komutan Vekili Yarbay Mehmet Balcı, siyasi partilerin yöneticileri, daire müdürleri, meslek ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.
 
Vali Seddar Yavuz, AK Parti Ordu Milletvekilleri Dr. Şenel Yediyıldız, Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz ile birlikte Kent Bayramlaşmasına gelen misafirleri, Öğretmenevi'nin girişinde karşılayarak, bayramlarını kutladı.
 
Öğretmenevi bahçesinde Kur'an-Kerim tilaveti ile devam eden programda bir konuşma yapan Vali Seddar Yavuz, programa katılan herkese teşekkür etti. 
 
Valilik olarak yaklaşık 8 bin 149 kişiye Kurban Bayramı nedeniyle yardımda bunulduğunu belirten Vali Yavuz, bayramların birlik ve beraberlik içinde geçirilmesi gerektiğini ifade etti. 
 
Vali Yavuz, “Öncelikle böylesine kutlu, mübarek bir günde bir arada olmaktan duyduğum memnuniyeti ifade ediyorum. Rabbim birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi pekiştirsin. Bu asır, bizim asrımız olsun, Türkiye’nin asrı olsun, Türklerin asrı olsun, İslam’ın ve Müslümanların asrı olsun. Çünkü, bu ülke bunu fazlasıyla hak ediyor. Bugün gayrisafi milli hasılasına oranla dünyada en fazla hayır ihracatı yapan ülke Türkiye’dir. Mazlumların, mağdurların yanında olan Türkiye’dir. Bu ülke etnik kökeni, dini inancı ne olursa olsun, tarih boyunca hep böyle olmuş ve böyle olmaya devam ediyor. Bize, bir Selçukluyu, bir Osmanlıyı ve bir Türkiye Cumhuriyeti Devletini var eden anlayış da, bu anlayıştır. Bizim için etnisiteden çok, idealler ve ülküler önemlidir. İdeal ve ülkülerde birleşmiş ve yekpare olmuş bir Türkiye, bugün hem Türkiye için, hem bölge için, hem de dünya barışı için bir garantidir. O yüzden birliğimizi, beraberliğimizi pekiştirelim. Bayram günleri elbette yardımlaşma, dayanışma duygularıdır. Bu duygular ile hareket edelim. Biz de Valilik olarak yaklaşık 8 bin 149 vatandaşımıza 2 milyon 500 bin civarında bir bayram yardımı yapmak suretiyle onların da bayram sevincini yaşamaları konusunda küçük bir katkımız oldu. Bu vesile ile bütün kardeşlerimizin, hemşerilerimizin, Aziz Milletimizin, İslam aleminin bayramını tebrik ediyorum. Bugün buraya gelen konuklarımıza ayrı ayrı minnet ve şükran duygularımı ifade ediyorum. Bu birlik ve beraberlik havasının, kardeşliğin tüm Türkiye’yi ve dünyayı sarmasını ve huzur getirmesini, barış getirmesini yüce Allah’tan niyaz ediyorum” diye konuştu. 
 
Ordu Valiliği evsahipliğinde, Kurban Bayramı dolayısıyla düzenlenen  ‘Kent Bayramlaşması' programında söz alan AK Parti İstanbul Milletvekili Tülay Kaynarca, AK Parti Ordu Milletvekilleri Dr. Şenel Yediyıldız, Ergün Taşçı,  CHP Ordu Milletvekili Dr.Mustafa Adıgüzel MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Ordu halkının Kurban bayramını kutlayarak, birlik ve beraberlik mesajı verdi.