Kategorilenmemiş

GÜRGENTEPE İFTARINDA YATIRIMLAR KONUŞULDU

Büyükşehir Belediyesi tarafından Gürgentepe'de organize edilen İftar yemeğine Ak Parti milletvekili adayları da katıldılar.

GÜRGENTEPE İFTARINDA YATIRIMLAR KONUŞULDU

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından Gürgentepe ilçesinde düzenlenen iftar programına katılan Başkan Enver Yılmaz, ilçenin geçmiş yıllardaki geri kalmışlığını telafi edecek birçok yatırımı hayata geçirdiklerini ve bundan sonra da eksik bir hizmet bırakmayacaklarını söyledi.

İftar öncesinde vatandaşlara hitap ederek Büyükşehir Belediyesinin yaptığı çalışmalarla ilgili bilgi veren Başkan Yılmaz, geçmişe kıyasla Gürgentepe ilçesinin çok önemli yatırım ve hizmetlere kavuştuğunu belirterek, “Gürgentepe’miz, daha önceleri kamu hizmetleri ve yatırımlarını almada sıkıntı yaşarken büyükşehir süreciyle birlikte devlet ve Büyükşehir yatırımlarından en üst seviyede yararlanan ilçelerimizden biri hâline geldi. Bunlar yeterli mi, elbette değil ancak geçmişle kıyasladığımızda ilçemiz, geçmiş yıllardaki eksikliklerin telafi edilmesi noktasında çok önemli yatırımlaralan bir konuma geldi” dedi.

İÇME SUYUNA 24 MİLYON TL’LİK YATIRIM

Geride bırakılan dört yıllık süre içerisinde yapılan çalışmalara değinen Başkan Enver Yılmaz, “Gürgentepe’de 4 senede 2 milyon TL su parası tahsilatı yaptık. Buna karşılık yine aynı süre içerisinde hükümetimizin desteğiyle 24 milyon TL’lik yatırım gerçekleştirdik. Allah izin verirse bu yıl yapacağımız çalışmalarla birlikte ilçemizde suyla ilgili olan ihtiyacın %95’ini karşılayacak şekilde hizmet vereceğiz ve su sorunu yaşamayacağız” diye konuştu.

GÜRGENTEPE, TARİHİNDE İLK KEZ SICAK ASFALT YOLLARA KAVUŞTU

Başkan Yılmaz, yapılan yatırımlar neticesinde Gürgentepe’nin tarihinde ilk defa sıcak asfalt yollara kavuştuğunu söyleyerek, “Merkezidâhil olmak üzere ilçemiz, tarihinde ilk defa sıcak asfaltla tanıştı. Önce ilçe merkezindeki yağmur suyu ve kanalizasyon hatlarını yeniledik, elektrik hatlarını yer altına aldık. Sonra da sıcak asfaltını döktüğümüz yolların çizgilerini çizdik. Böylece ilçe merkezimiz çamurdan kurtuldu ve modern yollara kavuştu. Gürgentepe genelinde şimdiye kadar 25 km sıcak asfalt ve asfalt yol çalışması yaptık. Tepeköy Mahallesi-Okçabel grup yolu 2,30 km, Merkez Mahallesi yolları 3,00 km, Hasancık-Bahtiyarlar grup yolu 4,50 km, Alaseher Mahallesi yolu 4,00 km, Gültepe Mahallesi yolu 4,50 km, Hasancık - Bahtiyarlar grup yolu 2,50 km ve Okçabel Mahallesi yolu 3,6 km olmak üzere vatandaşlarımıza konforlu ulaşım hizmeti sunduk” dedi.

2018 YILINDA 33,5 KM SICAK ASFALT VE ASFALT YOL YAPILACAK

2018 yılında 33,5 km sıcak asfalt ve asfalt yol yapılacağını müjdeleyen Başkan Enver Yılmaz, “2018’de ise 33,5 km yolumuzu daha sıcak asfalt ve asfalt hizmetiyle tanıştıracağız.Işıktepe Mahallesi yolu 1 km, Eskiköy Mahallesi Karahalil mevkii 0,75 km, Kirazgüney Mahallesi yolu 0,70 km, Tuzla Mahallesi-Hasancık grup yolu 1,5 km, Okçabel Mahallesi yolu 1,5 km, Tepeköy Mahallesi yolu 5 km, Bahtiyarlar-Hasancık-Şirinköy-Alaseher Mahallesi grup yolu 5,5 km, Döşek Mahallesi yolu 6 km, Ağızlar Mahallesi yolu 2 km, Alaseher Mahallesi yolu 1,5 km, Tikenlice Mahallesi - Damarlı Mahallesi grup yolu 4 km ve Okçabel Mahallesi yolu 4 olmak üzere başladığımız çalışmalarıyıl sonuna kadar tamamlamayı planlıyoruz” şeklinde konuştu.

İLÇE MERKEZİNDEKİ BİNALARDA DIŞ CEPHE İYİLEŞTİRME PROJESİ UYGULANACAK

Başkan Yılmaz ilçe merkezindeki binalarda dış cephe iyileştirmesi yapılacağını söyleyerek, “Gürgentepe ilçemizden geçen yol üzerindeki binaların tamamında dış cephe iyileştirme çalışması yapacağız. Binalarda sadece boya değil, yalıtım sistemi de uygulayacağız. Bu sayede %50’ye varan oranda ısı tasarrufu sağlamış olacağız. Projemizin yakın zamanda ihalesini yapıyoruz. İnşallah kısa sürede çalışmaları tamamlayarak daha önce Altınordu’da olduğu gibi Gürgentepe’deki binalarımıza da modern bir görünüm kazandıracağız” dedi.

KÜLTÜR MERKEZİ PROJESİ İHALEYE ÇIKACAK

Gürgentepe ilçesine kültür merkezi yapacaklarının müjdesini veren Başkan Enver Yılmaz, “İhalesine çıkacağımız Kültür Merkezi Projemizin içerisinde düğün salonu, kütüphane, kadınlar lokali, internet salonları, oyun grupları, çay ocağı, hamam, sauna, spor alanları, dinlenme alanları, atölye, mescit vb. birçok imkân yer alıyor. Büyükşehir Belediye Başkanı olarak, ilçemize hediyem olan projemizin kısa zamanda ihalesine çıkıyoruz.Hayırlı, uğurlu olsun” diye konuştu.

 

ORDU-ULUBEY-GÜRGENTEPE-GÖLKÖY KARAYOLUNDA ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

Ordu-Ulubey-Gürgentepe-Gölköy karayoluyla da ilgili açıklamada bulunan Başkan Yılmaz, “İlçemize gelirken de gördüğümüz üzere yolun altı ve üstü duvar.Dağ gibi duvarlar var. Sayacabaşı-Ordu arasını bir müteahhit, Sayacabaşı-Gölköy arasını ise başka bir müteahhit yapıyor. Her ikisi de Türkiye’nin en güçlü müteahhitleri arasında yer alıyor. Bu yıl Gürgentepe’ye kadar olan bölümün %70’i bitecek gibi görünüyor. İnşallah bu yolumuz tamamlandığında Gürgentepelihemşehrilerimiz çok kısa sürede Ordu’muza ulaşacak”dedi.

24 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE HER ZAMANKİ GİBİ BİZLERE DESTEK OLACAĞINIZA YÜREKTEN İNANIYORUM

Başkan Enver Yılmaz, Gürgentepe halkının her zaman kendilerine destek olduğunu ve 24 Haziran seçimlerinde bu desteği vermeyi sürdüreceğine yürekten inandığını söyleyerek, “Seçimlerde bizlere % 55 oranında bir destek oldunuz. Sizlerin Sayın Cumhurbaşkanımıza ve hükümetimize olan sevgisi ve desteğini biliyorum. Bu vesileyle bizler de gerek kamu gerekse Büyükşehir Belediyemizin yatırımlarında ilçemizde eksik bir hizmet bırakmayacağız. Gürgentepelihemşehrilerimizin 24 Haziran seçimlerinde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve milletvekillerimize destek olacağına yürekten inanıyorum” şeklinde konuştu.