Kategorilenmemiş

OKUMA YAZMA SEFERBERLİĞİ DİPLOMA TÖRENİ YAPILDI

Okuma yazma seferberliğine katılan 384 kursiyer, diplomalarını dörenle aldılar.

OKUMA YAZMA SEFERBERLİĞİ DİPLOMA TÖRENİ YAPILDI
Vali Seddar Yavuz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi  Emine Erdoğan’ın himayelerinde başlatılan “Okuma Yazma Seferberliği“ kapsamında açılan kursları başarıyla tamamlayarak belge almaya hak kazanan kursiyerler için düzenlenen belge töreni ve iftar programına katıldı.
 
Altınordu İmam Hatip Lisesi Spor Salonunda gerçekleştirilen törene, Vali Seddar Yavuz, Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Mehmet Nezir Gül, Altınordu Kaymakamı Niyazi Erten, Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, İl Milli Eğitim Müdürü Kutlu Tekin Baş ve kursiyerler katıldı.
 
Törende bir konuşma yapan Vali Seddar Yavuz, ”Sayın Cumhurbaşkanımıza ve eşlerine özellikle teşekkür etmek istiyorum. Çünkü, bu projenin sahibi onlar ve onların himayesi altında yürütüyoruz. Milli Eğitim Bakanlığımıza, görev alan öğretmen arkadaşlarımıza ve buradaki herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.
 
Okuma yazma kursuna katılmak isteyip, ekonomik sıkıntısı dolayısıyla gelemeyen vatandaşlar konusunda Kaymakamlara talimat verdiğini ve bu konuda gereken desteğin verileceğini hatırlatan Vali Seddar Yavuz, ”Bundan sonraki kampanyamızın etkili şekilde yürütülmesi için bu çalışmayı sürdüreceğiz. Hepinizi tebrik ediyor, kutluyorum” diye konuştu.
 
Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Mehmet Nezir Gül, ise yaptığı konuşmada, “Bakanlık olarak hedefimiz, okuma yazma bilmeyen herkese okuma yazmayı öğretmek. Seferberlik kapsamında okuma yazma bilmeyen vatandaşların birinci kademe yetişkin okuma yazma kurslarına katılmaları sağlanarak okuryazar hale getirilmesi ve ilkokul düzeyinde öğrenim görmelerini sağlayacak ikinci kademe yetişkin okuma yazma kurslarına yönlendirilmeleri amaçlanmaktadır” şeklinde konuştu.
 
Konuşmaların ardından, Okuma-Yazma Seferberliği kapsamında kurslarını başarı ile bitiren 384 kursiyerlere belgeleri Vali Seddar Yavuz ve diğer protokol üyeleri tarafından verildi.