Kategorilenmemiş

VALİ 15 YILLIK GELENEĞİNİ ORDU'DA DA SÜRDÜRÜYOR

Vali 15 yıl önce görev yaptığı yerlerde başlatığı geleneğini Ordu'da da sürdürerek 101 aile ziyareti gerçekleştirdi.

VALİ 15 YILLIK GELENEĞİNİ ORDU'DA DA SÜRDÜRÜYOR
Vali Seddar Yavuz, Ramazan ayının ilk günü başladığı şehit, gazi, engelli, dul, yetim, hasta, yaşlı ve ekonomik yoksunluk içinde bulunan  aile ziyaretleri kapsamında bugün 101 aileye ulaştı.
 
15 yıl önce başlattığı ve görev yaptığı her yerde hiç aksatmadan devam ettirdiği "Gönülden Gönüle" projesi kapsamında, eşi Selda Yavuz ile birlikte Altınordu ilçesindeki 10 mahalleyi gezerek, 101 ailenin evine misafir oldu. 
 
Ramazan ayının başladığı 16 Mayıs tarihinde ilk olarak Altınordu ilçesi  Bucak mahallesinde  ikamet eden aileleri ziyaret ile başlayan gezisine, bugün Cumhuriyet mahallesi ile devam eden Vali Seddar Yavuz, eşi Selda Yavuz ile birlikte “ulaşamadığımız her insan bizim için kayıptır” anlayışı ile tüm mağdur, mazlum ve ihtiyaç sahiplerine hiçbir ayrım gözetmeksizin Devletin şefkat elini uzattı.
 
Ziyaret edilen her evde, Vali Seddar Yavuz ve eşi Selda Yavuz’u görmekten hem mutluluk, hem de şaşkınlık yaşayan vatandaşlar, ilk defa bir Vali ve eşinin evlerine kadar gelerek, hal ve hatırlarını sorduğunu ve sohbette bulunduğuna tanıklık ettiklerini belirterek, ”Sayın Valimiz ve eşi Selda Yavuz hanımefendi bizleri yanlız bırakmayarak, unutulmadığımızı bize hissettiriyorlar. Ziyaretleriyle bizleri memnun ve mutlu ediyorlar. Bizlere moral ve motivasyon veriyorlar. Allah onlardan razı olsun. Güler yüzleri ve yakın ilgileri bizleri sevindiriyor. Allah sağlıklı ömürler versin, yolları Kabe yolu olsun" diyerek, teşekkür ettiler.
 
Vali Seddar Yavuz ve eşi Selda Yavuz, mahalle ziyaretleri sırasında çocukları da ihmal etmeyerek, onlara oyuncak vererek sevindirirken ve çocukların yüzlerinde gülümsemeye sebep olurken, sokakta karşılaştıkları vatandaşlarla da hasbihalde bulundular.
 
“Vatandaşlarımıza Devletin Şefkat Elini Uzatıyoruz”
 
Bugüne kadar 101 ailenin evine konuk olarak, ihtiyaçları yerinde tesbit eden ve onların hayır dualarını alan Vali Seddar Yavuz, yaptığı açıklamada, Devletin en önemli görevlerinden bir tanesinin şehit, gazi, engelli, dul, yetim, hasta, yaşlı ve ekonomik yoksunluk içinde bulunan ailelere devletin şefkat elini uzatmak olduğunu söyledi.
 
“10 Mahallemizde, 101 Ailemizi Evlerinde Ziyaret Ettik”
 
“Eşim ve geniş bir ekibimizle birlikte aile gezilerimizi sürdürüyoruz. Bugün itibariyle tam 101 ailemize ulaşmış bulunuyoruz” diyen Vali Seddar Yavuz, ”Ramazan ayı boyunca bu faaliyetlerimiz devam edecek. Bütün mahallelerimizde ikamet eden ailelerimizin evlerine misafir olacak ve bu ziyaretlerimizi tamamlayacağız” şeklinde konuştu.
 
“Gönülden Gönüle Projemiz Ramazandan Sonrada Devam Edecek”
 
“Gönülden Gönüle" projesinin sadece Ramazan ayına has bir proje olmadığını, Ramazan'dan sonra da yıl boyunca devam edecek bir proje olduğunun altını çizen Vali Yavuz, “Şehit, gazi, engelli, dul, yetim, hasta, yaşlı ve ekonomik yoksunluk içinde bulunan ailelerimizi evlerinde ziyaret ederek, hatırlarını soruyor, onların ihtiyaçları, sıkıntıları nelerdir yerinde tesbit etmeye çalışıyor, hayır dualarını alıyoruz. Ayrıca, mahalle gezimiz sırasında sokakta karşılaştığımız vatandaşlarımızla, esnaflarımızlada sohbet etme imkanı buluyor, çocuklarımızı da oyuncaklarla sevindiriyoruz” dedi.
 
“Kimsesizlerin Kimsesi Olmak İçin Yola Çıktık”
 
Vali Yavuz, "Allah milletimize, devletimize zeval vermesin. Bu şehirde hiç kimse kimsesiz kalmasın. Biz, kimsesizlerin kimsesi olmak için yola çıktık. Allah bu yolda hepimizi başarılı kılsın, muvaffak eylesin. Bizimle beraber bu çalışmalara katılan çok kıymetli çalışma arkadaşlarıma da bir kez daha teşekkür etmek istiyorum” diyerek, sözlerini tamamladı.
 
Vali Seddar Yavuz ve eşi Selda Yavuz, Bucak mahallesi ile başladıkları aile gezilerine Şahincili, Eskipazar, Şirinevler, Karşıyaka, Selimiye, Subaşı, Yenimahalle, Şarkiye ve Cumhuriyet mahallesi ile devam etti.