ZİYARET

BAKAN VARANK 25 HAZİRAN'DA ORDU'DA

Ak Parti Hükümetlerinin en başarılı Bakanlarından biri olan Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Mustafa Varank , 25 Haziran Cumartesi günü bir dizi inceleme, ziyaret ve çalışmalarda bulunmak üzere Ordu'ya geliyor.

BAKAN VARANK 25 HAZİRAN'DA ORDU'DA

Bakan Varank, Cumartesi  günü sabah 08.45 uçağı ile Ordu-Giresun Havaalanına indikten sonra , önce Fatsa OSB Genişletme çalışmalarını inceledikten sonra , DOKAP Projelerinin toplu açılış törenine katılacak, daha sonra Ordu Valiliği , Büyükşehir Belediye Başkanlığını ziyaret edecek , saat: 15.00’de AK PARTİ İl Başkanlığımızı ziyaretlerinden sonra  ÇAMSAN ve Gülyalı Çikolata Park ziyaretinden sonra Ordu’daki inceleme ve çalışmalarını tamamladıktan sonra  İlimizden ayrılacak.

Sanayi ve teknoloji  Bakanı Mustafa Varank’ın  ziyaretiyle ilgili açıklamada bulunan AK Parti İl Başkanı Halit  Tomakin, Sayın Bakanımızdan ALLAH cc. razı olsun gecesini gündüzüne katarak Ülkemizin Sanayi hamlesinin başarıya ulaşması  var gücü ile çalışıyor . Bizde özellikle Ordu’nun OSB leri ile ilgili kendilerinden bu güne kadar ne talep ettiysek   hemen ilgililere talimat vererek yapılması için gerekli emirleri verdiler dedi.

ORDU ,DİJİTAL YAZILIM MERKEZİ , TOGG YEDEK PARÇA ÜRETİMİ ,ULUBEY SİLAH SANAYİNİN TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİNİN VE POLİS TEŞKİLATIMIZIN HAFİF SİLAHLARINI ÜRETEBİLECEK KAPASİTEYE SAHİP

 Bakanımızın ilimizi ziyaretini fırsat bilerek , öncelikle Büyükşehir Belediyemizin alt yapısını hazırladığı kurslarını düzenlediği Ordu’nun bir “Dijital Yazılım Merkezi” olması için bakanımızdan talebimiz olacak, yine 2023 hedefimizin vizyon projesi yerli otomobilimiz “TOGG‘un Yedek Parça Üretimi” yapabilecek güçte olduğumuzu 2. OSB’nin bu iş için biçilmiş kaftan olduğunu zatıallerine arz edeceğiz .Ulubey’de ilçemizde faaliyet gösteren ve 200 kişiye istihdam sağlayan ORSAV Ordu Savunma Sanayisinin  tabanca üretiminin yanında MPT-78 piyade Tüfeğinin de parçalarını ürettiğini arz edeceğiz. “Ulubey Silah Fabrikasının  Savunma Sanayi tarafından desteklenerek Türk Silahlı Kuvvetlerimizin ve Polis Teşkilatımızın hafif silah ihtiyacının bu fabrikamızda üretilmesini talep edeceğiz” , bunu başarabilirsek fabrikamızda 1500 kişi istihdam edilecek ve Türkiye’nin önemli silah fabrikalarından birisi olacaktır dedi.