OSKİ

AYBASTI'NIN ARMUTLU MAHALLESİ ŞEBEKE SUYUNA KAVUŞUYOR

Aybastı ilçesine bağlı Armutlu Mahallesi sakinleri, Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğünün (OSKİ) çalışmaları ile yeni içme suyu hattına kavuşuyor.

AYBASTI'NIN ARMUTLU MAHALLESİ ŞEBEKE SUYUNA KAVUŞUYOR

OSKİ ekiplerince içme suyu hattı çalışmaları için planlamaya alınan Armutlu Mahallesi’ne bu kapsamda 4 bin 200 metre uzunluğunda yeni içme suyu hattı yapılıyor. Yapılan yatırım ile birlikte ilk defa içme suyu hattına kavuşacak olan Armutlu Mahallesi sakinlerinin çalışmalar tamamlandığında içme suyu sorunu ortadan kaldırılmış olacak.

“ARMUTLU İLK DEFA İÇME SUYU HATTINA KAVUŞACAK”

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in talimatları doğrultusunda OSKİ Genel Müdürlüğünün bölgede çalışma başlattığını ifade eden Genel Müdür Murat Us, 4 bin 200 metre uzunluğundaki şebeke hattının 3 bin metresinin tamamlandığını söyledi.

Genel Müdür Us şu şekilde konuştu:

 “Yapılan yatırım çalışmaları ile Aybastı ilçesi Armutlu Mahallesi ilk defa düzenli içme suyu sistemine kavuşacak. Hızlı bir şekilde çalışmalarını sürdüren ekiplerimiz, toplam 4 bin 200 metre uzunluğundaki içme suyu şebeke hattının 3 bin metrelik bölümünü tamamladı. Geriye kalan imalatlar tamamlandığında Aybastı ilçesi Armutlu Mahallesi’ndeki içme suyu sorunlarını ortadan kaldırmış olacağız.”