SPOR

ORDU GENÇLERBİRLİĞİ'NİN KÜÇÜKLEERİ GALİBİYETLE BİTİRDİ

Karabük İlinde üç gündür devam eden Küçük Erkekler Hentbol Türkiye Şampiyonasına katılan Ordu Gençlerbirliği küçükler takımı son maçında Yozgat Bozokspor'u 30-8 mağlup ederek şampiyonayı galibiyetle tamamladı.

ORDU GENÇLERBİRLİĞİ'NİN KÜÇÜKLEERİ GALİBİYETLE BİTİRDİ

Türkiye Hentbol Federasyonu'nun 2021-2022 Sezonu faaliyet programında yer alan ve 10-16 Nisan 2022 tarihlerinde Karabük ilinde organize edilen ve 48 takımın katıldığı  Küçükler Hentbol Türkiye Şampiyonası organize edildi.

Şampiyonada Ordu'yu temsil eden Ordu Gençlerbirliği Küçük Erkekler hentbol takımı  aldığı iki galibiyet, üç mağlubiyetle grupta dördüncü sırada yer alarak şampiyonaya veda etti. 

Ordu Gençlerbirliği Kulüp Başkanı Ercan Akman, küçükler Türkiye Şampiyonası sonrası şu açıklamayı yaptı:

"Ordu'yu temsilen katıldığımız şampiyonada çocuklarımız ellerinden geleni yaptılar. Bu şampiyona 48 takım katıldı. Katılan takımların büyük bölümü belediye, üniversite ve şirket takımlarından oluşuyor. Çok az takım bizim gibi hentbolu illerinde yaşatmaya çalışan kulüpler. Onların da arkasında sponsorları var. Bizim Ordu'da böyle bir şansımız yok. Gerekli desteği  göremiyoruz.

Önümüzdeki hafta Ordu Gençlerbirliği kulübü olarak, Tokat İlinde süper lig Play-Off maçlarına katılacağız. Çalmadık kapı bırakmıyoruz. Çoğu destek yerine nasihat vermeyi tercih ediyor. Kapısını çaldığımız hep aynı  kişiler ve kurumlar. Onlara da teşekkür etmek istiyorum.

Bu şampiyona sonunda süper lige çıkmamız durumunda Ordu'ya gelen takımlar sayesinde ekonomik olarak önemli bir katkı olacaktır. Bu şehrin ekonomisine birazda olsun katkımız olması çabasındayız.

Bu çocuklarımıza gerekli desteğin sağlanması durumunda, süper lige çıkmayı başaracaklarına inanıyorum. Play-Off'a kalma mücadelesinde de bunu fazlası ile gösterdiler" dedi.