SPOR

TFF BAL LİGİNDE SEVİNEMEDİK

2021-2022 Sezonunda TFF Bölgesel Amatör Ligde mücadele eden Ünye 1957, Ulubey Belediyespor ve Ordugücü takımlarımız ligde kötü bir sezon yaşadılar.

TFF BAL LİGİNDE SEVİNEMEDİK

TFF BAL liginde 2021-2022  sezonunda  üç takımla temsil edilmemize rağmen takımlarımız ligde beklenen performansı gösteremediler.

Ligin tecrübeli takımlarından olan Ünye 1967 sezona şampiyonluk parolası ile girdi. Sezonun büyük bir bölümünü lider götürmesine rağmen kendi evinde Giresun Eynesilspor'a mağlup olarak, liderliği kaptırdı .Ligi 41 puanla 3. Sırada tamamladı.

Ligde ilk kez mücadele eden Ulubey Belediyespor, tecrübesizliğinin kurbanı oldu. Ligde centilmenliği ve zamam zaman ortaya koyduğu futbolla, ligde kolay lokma olmadığını gösterdi.

Ligdeki üçüncü takımımız Ordugücü, geçmişte Altınordu Belediyespor olarak ligin tecrübeli takımlarındandı. Son dakikada lige devam etme kararı alınca, takım kurmakta zorlandı. Aldığı sonuçlarla lige tutunamadı küme düştü. Önümüzdeki sezon Ordu 1. Amatör Liginde mücadele edecek.

BAL Liginde 2022-2023 sezonunda Ordu'yu İki takım temsil edecek. Ligi 7. sırada tamamlayan Ulubey Belediyespor önümüzdeki sezon lige devam edebilmesi için, Ordu Şampiyonu olan Kabadüz Belediyespor'la Play-Out maçı oynayacak. Kazanan takım 2022-2023 sezonunda BAL Liginde oynamaya hak kazanacak.