DOĞA

ALTINORDU BELEDİYESİ'NİN 4 NİSAN SOKAK HAYVANLARI ETKİNLİĞİNE YOĞUN İLGİ

Altınordu Belediyesi 4 Nisan ‘Dünya Sokak Hayvanları Günü’nde de can dostları unutmadı.

ALTINORDU BELEDİYESİ'NİN 4 NİSAN SOKAK HAYVANLARI ETKİNLİĞİNE YOĞUN İLGİ

Her yıl 4 Nisan gününde tüm dünyada, yaşamlarını oldukça zor koşullar altında geçirmeye çalışan sokak hayvanlarının korunma, barınma ve beslenme gibi ihtiyaçlarına dikkat çekmek amacıyla kutlanan 'Dünya Sokak Hayvanları Günü’nde' onların yaşam koşullarına dikkat çekmek amacıyla düzenlenen etkinlikte vatandaşlara sevimli dostları beslemek için mama ve mama kabı dağıtımı da gerçekleştirildi.

Tahıl pazarında kurulan stantlarda vatandaşlara bilgilendirme de yapılırken Altınordu Belediyesinin kendi atölyelerinde sıfır atık projesi kapsamında geri dönüşüm malzemelerinden üretilen kedi köpek ve kuş evleri de sergilendi.

MİNİK YÜREKLER DE ETKİNLİKTE YER ALDILAR

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği etkinliğe öğrencileri ile birlikte katılan Mediha Lütfü Türkmen ilkokulu sınıf öğretmeni Faruk Bilgiç: "Hayvan hakları münasebetiyle hem dersini işledik hem de burada Altınordu Belediyemizin düzenlemiş olduğu etkinliğe sınıf olarak katıldık. Yemlerimizi aldık. Şimdi sokak hayvanlarımıza dağıtacağız. Çocuklarımıza da hayvan sevgisini aşılamış olacağız inşallah. Teşekkür ediyorum Belediyemizin bu etkinliği için" açıklamasında bulundu.

Kentin çeşitli noktalarında kurduğu kedi evleri yanında anneli yavrulu köpek kulübeleri ve kedi kulübeleri ile hayvan dostlarımıza korunaklı barınak imkânı kazandıran Altınordu Belediyesi şehir genelinde 358 mama odağı ve besleme noktasında her gün düzenli olarak besleme çalışmalarını da aralıksız sürdürüyor.