VEFAT

ALTINORDU PERSONELİNİ GÖZYAŞLARI İLE UĞURLADI

Geçirdiği ani rahatsızlık sonucu tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitiren Altınordu Belediye Personeli Mehmet Karakoç çalışma arkadaşlarının ve ailesinin gözyaşları ile uğurlandı.

ALTINORDU PERSONELİNİ GÖZYAŞLARI İLE UĞURLADI

Vefatı ile ailesini, Altınordu Belediyesi camiasını ve tüm sevenlerini yasa boğan Merhum Karakoç için Belediye Fen İşleri Müdürlüğü şantiye sahasında bir tören düzenlendi. Törene, Belediye Başkanı Aşkın Tören, merhum Karakoç’un ailesi, yakınları, Altınordu Belediye Başkan yardımcıları, birim müdürleri, belediye çalışanları ve çok sayıda mahalle muhtarı katıldı.

BAŞKAN TÖREN “ACIMIZ VE KAYBIMIZ BÜYÜK”

Cenaze merasiminde duygu yüklü bir konuşma yapan Başkan Aşkın Tören, merhum Karakoç’un iş ahlakı, çalışkanlığı, dürüstlüğü ve arkadaşları ile uyumuyla herkes tarafından sevilen bir isim olduğunu belirterek “acımız ve kaybımız çok büyük” dedi.  

Mehmet Karakoç’un tam bir vazife insanı olduğuna dikkat çeken Başkan Tören, “Altınordu Belediyesi camiası içerisinde de sözle değil özle, kalben sevilen bir yol arkadaşımızdı. Yollarımız 3 yıl önce kesişti sahadaki çalışkanlığı, iş ahlakı ve bakışlarındaki temiz dürüst kişiliğini yansıtan rengiyle tıpkı gözleri gibi adeta hepimiz için bir nazar boncuğuydu.  

Her ölüm büyük bir acıdır, büyük bir kayıptır. Hepimiz biliyoruz kabul etmekte zorlansak bile dünya fanidir. Ancak güzel işler yapmak millete insanlığa ailesine hizmet etmek kalıcıdır ve bakidir. O, vazifesini bir anlamda bir mevzi bir cephe kabul eden, her şartta o cephesini o görevini kendisine tebliğ edilmiş vazifesini ve alanını hiç terk etmezdi ne kadar gurur duysak azdır.

Kaybımız büyüktür, acımız büyüktür, ama onurumuzda büyüktür. Allah mekanını cennet eylesin ruhunu şad eylesin, onun hatırasını yaşatmayı da bizlere nasip eylesin. Öncelikle kıymetli ailesine ve Altınordu Belediyemizin tüm çalışanlarına sabırlar diliyorum. Allah mekanını cennet eylesin” ifadelerini kullandı.

Belediye tarafından düzenlenen törenin ardından Eskipazar Mahallesinde bulunan baba ocağına getirilen merhum Karakoç’un naaşı, helallik alınmasının ardından kılınan cenaze namazının sonunda yüzlerce seveninin duaları eşliğinde Hatipli mezarlığında toprağa verildi.