KUTLAMA MESAJI

REKTÖR AKDOĞAN'IN 14 MART TIP BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

Ordu Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Ali Akdoğan 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımlandı.

REKTÖR AKDOĞAN'IN 14 MART TIP BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

Toplum sağlığının kalitesi ve bireylerin mutlu bir yaşam sürmesi sağlık hizmetlerinin sorunsuz yürütülmesine bağlıdır. Hem fiziksel hem ruhsal açıdan sağlıklı olan bireyler toplumsal refahın kalkınmasına katkı sunabilmektedirler. Önce insan anlayışının benimsendiği günümüz dünyasında, herkesin etkin ve kaliteli sağlık hizmetlerinden yararlanabilmesi, nitelikli bir toplumun çağdaşlığının ön koşuludur.

Ülkemiz, tıp eğitimi ve sağlık hizmetleri alanında dünyadaki gelişmeleri en son buluş ve teknolojileri yakından takip etmekte ve başarıyla uygulamaktadır. Bu başarı; köklü eğitim kurumlarımız, bilgi ve tecrübe sahibi hocalarımız, kamu ve özel sektörümüzün yönetim ve işletme becerisinin ortak gayretleriyle bugünlere gelmiştir. Bilim insanlarımızın ve hekimlerimizin, yurdumuzda olduğu gibi dünyanın çeşitli ülkelerinde başarılı çalışmalarla tıp bilimine katkıda bulunmaları, önemli araştırma ve buluşlarda imzalarının olması ülkemizin saygınlığını artırmaktadır. Bütün dünyada yaptıkları bu başarılı ve özverili çalışmalarla güven ve takdir kazanmış değerli hekimlerimiz, en temel insan hakkı olan ‘yaşama hakkının’ korunmasında çok önemli bir misyonu yerine getirmektedirler.

Ordu Üniversitesi olarak bizler de Tıp Fakültemizin alanında uzman akademik personeli ile tıp bilimine önemli katkılar sunabilme hedefiyle bölge halkına hizmet etmekte, bununla birlikte bu alanda uluslararası kabul gören hekim ve akademisyenler yetiştirerek ülkemizin ve dünyanın sağlık sorunlarına çağdaş ve uygulanabilir çözümler üretmek için çalışmalarımızı hız kesmeden sürdürmekteyiz.

Bu düşüncelerle insanı yaşatmayı ve insanın acısını azaltmayı ilke edinen bu kutsal ve onurlu mesleği büyük fedakârlıkla icra eden en güç koşullarda bile sağlık hizmetlerini aksatmayan başta hekimlerimiz olmak üzere tüm sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramı'nı kutlarım.