SPOR

BİLARDO'DA İKİNCİ DÜNYA ŞAMPİYONLUĞUNU KAZANDIK

Almanya'nın Viersen kentinde düzenlenen 3 Bant Milli Takımlar Dünya Şampiyonasında Tayfun Taşdemir ve Mehmet Can Çapak güçlü rakipleri geride bırakarak Ülkemize Dünya Şampiyonluğunu kazandırdılar.

BİLARDO'DA İKİNCİ DÜNYA ŞAMPİYONLUĞUNU KAZANDIK

  10 - 13 Mart 2022 tarihleri arasında Almanya’nın Viersen şehrinde düzenlenen 3 Bant Milli Takımlar Dünya Şampiyonası bugün sona erdi.16 takımın katıldığı bu turnuvada ülkemizi  milli sporcularımızdan Tayfun Taşdemir ve Mehmet Can Çapak temsil etti.
      Taşdemir ve Çapak ikilisi, grup maçlarından iki galibiyet bir beraberlik alarak, çeyrek finale yükseldi. Çeyrek Finalde Danimarka’lı rakipleri Dion NELIN ve Jacopile SORENSEN ile eşleşen milli takımımız iki maçıda kazanarak yarı finale çıkmaya hak kazandılar. İspanyol rakipleri Daniel SANCHEZ ve Rubern LEGAZPI ile heyecan dolu geçen yarı final maçında Taşdemir ve Çapak rakiplerine fark atarak finale isimlerini yazdırmayı başardılar. Finalde Kolombiya'lı rakipleri Pedro GONZALEZ ve Huberney CATANO ile  eşleşen milli takımımız rakiplerini yenerek bir kez daha ülkemizi dünya şampiyonluğuna taşıdılar.
 3 Bant Milli Takımlar Dünya Şampiyonası sıralaması;
1. TÜRKİYE
2.KOLOMBİYA
3.ALMANYA
3.İSPANYA