KUTLAMA MESAJI

BAŞKAN TÖREN 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ MESAJI YAYIMLADI

Başkan Tören, “Sevgileri, emekleri ve fedakârlıkları ile dünyamızı güzelleştiren ve insanlığın umudu olan tüm kadınlarımızın, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutluyorum” dedi.

BAŞKAN TÖREN 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ MESAJI YAYIMLADI
“Kadına saygı, değerlerimizin, gelenek-göreneklerimizin, tarihimizin ve sosyal hayatımızın temel dinamiğidir” diyen Başkan Tören, mesajında şu sözlerle sürdürdü:

“Cenneti annelerin ayakları altına seren bir inancın, kadın ve erkeği bir bütünün iki eşit yarısı olarak telakki eden bir medeniyetin mensupları olarak kadın ve erkeğin karşılıklı adalet ve hakkaniyet içinde yeryüzünü birlikte imar edeceğine inanıyoruz.

Kadınlarımız, aile ve toplum yapımızın temel direğidir.

Kadınlarımız, milletimizi geleceğe taşıyan evlatlarımızı yetiştirdikleri gibi, siyaset, ekonomi, iş hayatı ve pek çok alanda çok önemli görevler üstlenmektedirler.

Kadınlarımızın şehrimizde eğitimden sanata, ekonomiden siyasete tüm alanlarda daha fazla varlık göstermesi adına çalışmalar yürütüyoruz.”

Kadınlara yönelik hizmetlere ve kadın istihdamına büyük önem verdiklerini vurgulayan Başkan Tören, mesajında şu hususlara yer verdi:

Kadınlarımızı sadece üretimin değil aynı zamanda kültürün, tarihin, edebiyatın, sanatın ve yaşamın öznesi olarak görüyoruz.

Altınordu Belediyesi olarak Kadın merkezli yatırımlarımızla; kadınlarımızın iş hayatına daha çok katılımlarını sağlamak, hayatın her alanında daha aktif bir rol almalarına öncülük etmek amacıyla birçok çalışmayı hayata geçirdik.

Şehrimize ve ülkemize hizmetleriyle değer katan, başarılarıyla adından söz ettiren, genç nesillere ışık tutan kadınlarımız, geleceğe yürüyüşümüzde en önemli güvencemizdir.

Medeniyetin, ailenin, merhametin, hayatın ve emeğin kurucu gücü kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum.

Bu vesile ile canlarından çok sevdikleri çocuklarını, eşlerini, babalarını, kardeşlerini vatan uğruna toprağa veren şehit yakınlarımıza sabır temenni ediyor, kadınıyla erkeğiyle tüm hemşehrilerimi en içten duygularımla selamlıyorum.”