SPOR

SOKAK BASKETBOLU 2 AĞUSTOS'DA START ALIYOR

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenecek olan 3x3 Sokak Basketbolu’na 63 takım katılırken geçmiş yıllara göre rekor katılım sağlandı.

SOKAK BASKETBOLU 2 AĞUSTOS'DA START ALIYOR

Sokak kültürü ile basketbolu birleştiren Büyükşehir Belediyesi, 2-8 Ağustos tarihleri arasında Altınordu ilçesi Tayfun Gürsoy Parkı’nda 3x3 Sokak Basketbolu Turnuvası düzenliyor. Ordulu basketbolseverlerin ilgisini çeken etkinliğe Türkiye’nin farklı şehirlerinden de yoğun katılım sağlanacak.

63 TAKIM İLE 106 MÜSABAKA DÜZENLENECEK

Ordu’nun yanı sıra Samsun, Bayburt, Rize, Trabzon, Giresun ve Mersin illerinden gelen basketbolseverlerle toplamda 63 takım ile 106 müsabaka düzenlenecek. Kıyasıya mücadelelerin yaşanacağı turnuvalara 2 Ağustos Pazartesi günü Tayfun Gürsoy Parkı’nda start verilecek. İlk müsabaka öncesi Büyükşehir Belediyesi tarafından açılış töreni gerçekleştirilecek.

46 BİN 500 TL ÖDÜL VERİLECEK

Büyükler, Genç Erkek, Genç Kadın, Yıldızlar ve Küçükler olmak üzere beş kategoride yarışarak başarı elde eden sporculara ise toplamda 46 bin 500 TL ödül verilecek.

Yapılacak olan turnuvanın programı ise şu şekilde;

2 Ağustos Pazartesi:

18.00 (Yıldızlar) Hallof Fame- Ödül Avcıları

18.15 (Yıldızlar) Meçhul Asker- B.B. Proje An. İHL.

18.30 (Genç Kızlar) Oney- Altaş -2

18.45 (Genç Kızlar) Ünye Gelişim Basketbol- Altaş -1

19.00 (Genç Erkek) Fatsa Warirors- Altın Seri

19.15 (Genç Erkek) Alovera- Dazlaklar

19.30 (Genç Erkek) Fatsa Nets- Bahçeşehir Yıldızları

19.45 (Genç Erkek) Sırgan Team- Peki

20.00 (Genç Erkek) Keçiköy Gücü- Yirmidört

20.15 (Genç Erkek) Takıma Dördüncü Aranıyor- Ünye Bulls

20.30 (Büyükler) Durugöl Pistons- Why Not

20.45 (Büyükler) Akamoy Otel-  Plekumatlar

21.00 (Büyükler) Ünye Gelişim Basketbol- Köşk Pub

21.15 (Büyükler) Aynen- Belice Spor

21.30 (Büyükler) Galdirik- Yaliköy Spor

21.45 (Büyükler) Big Ballers- Gismap

22.00 (Büyükler) Son Dakika- Yürür Optik

22.15 (Büyükler) And Balboa- Royal Flush

3 Ağustos Salı:

18.00 (Yıldızlar) Stars- Dürüm Team

18.15 (Yıldızlar) B.B. Proje An. İHL.- All Star

18.30 (Genç Kızlar) Canik Belediye -2- Ünye Gelişim

18.45 (Genç Kızlar) Altaş -2- Canik Belediye -4

19.00 (Genç Erkek) The Zeus- 2048

19.15 (Genç Erkek) Peki- Pain

19.30 (Genç Erkek) Fatsa Warriors- Yirmi dört

19.45 (Genç Erkek) Alovera- Ünye Bulls

20.00 (Genç Erkek) Keçiköy Gücü- Altın Seri

20.15 (Genç Erkek) Takıma Dördüncü Aranıyor- Dazlaklar

20.30 (Büyükler) Nirvana- Dentis Clinic

20.45 (Büyükler) Afta Market- Giresun Konal Et

21.00 (Büyükler) Patimet Market- Takım 166

21.15 (Büyükler) Taçsız Kral- Durugöl Pistons

21.30 (Büyükler) The Gocamans- Akamoy Otel

21.45 (Büyükler) 1. Pipetius- Ünye Gelişim Basketbol

22.00 (Büyükler) Dede ve Torunlar- Aynen

22.15 (Büyükler) İsimsiz- Galdirik

4 Ağustos Çarşamba:

18.30 (Yıldızlar) Ödül Avcıları- Stars

18.45 (Yıldızlar) All Stars- Meçhul Asker

19.00 (Genç Kızlar) Canik Belediye 3- Oney

19.15 (Genç Kızlar) Altaş-1- Canik Belediye -1

19.30 (Genç Erkek) Fatsa Warriors- Keçiköy gücü

19.45 (Genç Erkek) Alovera- Takıma Dördüncü Aranıyor

20.00 (Genç Erkek) Sırgan Team- Pain

20.15 (Genç Erkek) Fatsa Nets- 2048

20.30 (Genç Erkek) Yirmi Dört- Altın Seri

20.45 (Büyükler) Giresun Konal Et- And Balboa

21.00 (Büyükler) Yalıköy Spor- İsimsiz

21.15 (Büyükler) Hamam Tası Gümüşten- Big Ballers

21.30 (Büyükler) Cump Regal- Son Dakika

21.45 (Büyükler) Royal Flush- Afta Market

22.00 (Büyükler) Dentis Clinic- Patimet Market

22.15 (Büyükler) Takım 166- Nirvana

22.30 (Büyükler) Belice Spor- Dede ve Torunlar

5 Ağustos Perşembe:

18.30 (Yıldızlar) Dürüm Team- Hallof Fame

18.45 (Genç Kızlar) Canik Belediye -4-

19.00 (Genç Kızlar) Canik Belediye -1- Canik Belediye -2

19.15 (Genç Kızlar) Canik Belediye 3- Altaş -2

19.30 (Genç Erkekler) Ünye Bulls- Dazlaklar

19.45(Genç Erkekler) Fatsa Nets- Fatsa Nets

20.00 (Genç Erkekler) 2048- Bahçeşehir Yıldızları

20.15 (Büyükler) Giresun Konal Et- Royal Flush

20.30 (Büyükler) Why Not- Taçsız Kral

20.45 (Büyükler) Plekumatlar- The Gocamans

21.00 (Büyükler) Köşk Pub- 1. Pipetius

21.15 (Büyükler) Takım 166- Dentis Clinic

21.30 (Büyükler) Nirvana- Patimet Market

21.45 (Büyükler) Yürür Optik- Cump Regal

22.00 (Büyükler) Gismap- Hamam Tası Gümüşten

22.15 (Büyükler) Afta Market- And Balboa

6 Ağustos Cuma

18.30 (Küçükler) 3 Adam- Sonsuzlar

18.45 (Küçükler) Denta Gross- Bahçeşehir Yıldızları

19.00 (Yıldızlar) Dürüm Team- Ödül Avcıları

19.15 (Yıldızlar) Hallof Fame- Stars

19.30 (Genç Kızlar) Canik Belediye -4- Oney

19.45 (Genç Kızlar) Canik Belediye -2- Altaş -1

20.00 (Genç Kızlar) Canik Belediye -1- Ünye Gelişim

20.15 (Genç Erkekler)A GRUBU 1.Sİ- D GRUBU 2.Sİ

20.30 (Genç Erkekler)D GRUBU 1.Sİ- A GRUBU 2.Sİ

20.45 (Genç Erkekler) B GRUBU 1.- C GRUBU 2.Sİ

21.00 (Genç Erkekler)C GRUBU 1. Sİ- B GRUBU 2.Sİ

21.15 (Büyükler) A GRUBU 1.Sİ- K GRUBU 2.Sİ

21.30 (Büyükler) B GRUBU 1.Sİ- H GRUBU 2.Sİ

21.45 (Büyükler) C GRUBU 1.Sİ- K GRUBU 1.Sİ

22.00 (Büyükler) D GRUBU 1.Sİ- H GRUBU 1.Sİ

22.15 (Büyükler) E GRUBU 1.Sİ- F GRUBU 1.Sİ

22.30 (Büyükler) G GRUBU 1.Sİ- 34. Maçın Galibi

7 Ağustos Cumartesi

19.00 (Küçükler) Sonsuzlar- Denta Gross

19.20 (Küçükler) Bahçeşehir Yıldızları- 3 Adam

19.40 (Yıldızlar) A GRUBU 1.Sİ- B GRUBU 2. Sİ

20.00 (Yıldızlar) A GRUBU 1.Sİ- A GRUBU 2. Sİ

20.20 (Genç Kızlar) A GRUBU 1.Sİ- B GRUBU 2. Sİ

20.40 (Genç Kızlar) B GRUBU 1.- A GRUBU 2. Sİ

21.00 (Genç Erkekler) 21. Maçın Galibi- 22. Maçın Galibi

21.20 (Genç Erkekler) 23. Maçın Galibi- 24. Maçın Galibi

21.40 (Büyükler) 35. Maçın Galibi- 39. Maçın Galibi

22.00 (Büyükler) 36. Maçın Galibi- 38. Maçın Galibi

22.20 (Büyükler) 37. Maçın Galibi- 40. Maçın Galibi

8 Ağustos Pazar:

18.20 (Küçükler) Bahçeşehir Yıldızları- Sonsuzlar

18.40 (Küçükler) 3 Adam- Denta Gross

19.00 YILDIZLAR 3.LÜK

19.20 YILDIZLAR FİNAL

19.40 GENÇ KIZLAR 3.LÜK

20.00 GENÇ KIZLAR FİNAL

20.20 GENÇ ERKEKLER 3.LÜK

20.40 GENÇ ERKEKLER FİNAL

21.00 BÜYÜKLER 3.LÜK

21.20 BÜYÜKLER FİNAL

Katılım sağlayan sporculara müsabaka için Büyükşehir Belediyesi tarafından müsabaka forması ve şortu verilecektir.