METEOROLOJİ

METEROLOJİDEN KAR UYARISI

Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğü 15-17 Şubat 2021 tarihleri arasında Ordu ve çevresinde yoğun kar yağışı beklendiği konusunda uyarıda bulundu.

METEROLOJİDEN KAR UYARISI

Meteoroloji 10. Bölge müdürlüğü yaptığı açıklamada şunları kaydetti :"Ordu ve çevresinde devam etmekte olan yağışların 150 metre üzeri rakımdaki bölgelerde öğle saatlerinden itibaren kar yağışı şeklinde 150 metre rakımın altındaki bölgelerde ise akşam saatlerinde karla karışık yağmur şeklinde etkisini artıracağı ve zaman zaman kuvvetli olmak üzere 17 Şubat'a kadar aralıklarla devam edeceği tahmin ediliyor.

Kar yağışının sahil kesiminde  hafif kar örtüsü, iç kesimlerde kuvvetli ve yoğun kar örtüsü (20-60 cm) yapması bekleniyor.

Zaman zaman tipi şeklinde yağacak kar yağışları kuvvetli buzlanma ve don olayı ile sahil kesimlerindeki kuvvetli yağışların meydana getireceği olumsuzlukları (Ulaşımda aksamalar, Su baskını, kar birikmesi nedeniyle çatı çökmesi, ağaç dallarının kırılması, buzlanma ve don olayı vb.) karşı greklli tedbirleri alarak hazırlıklı olunması,can ve mal kaybının önlenmesi için halkımızın uyarılması hususunda" bilgilendirdi.