SU KESİNTİSİ

OSKİ GENEL MÜDÜRÜ US FATURAYI MÜTAHİDE KESTİ

Son günlerde İlçelerde yaşanan su kesintilerinin uzaması vatandaşları canından bezdirdi.

OSKİ GENEL MÜDÜRÜ US FATURAYI MÜTAHİDE KESTİ

Ordu Su ve Kanalizasyon İdaresi (OSKİ) Genel Müdürü Murat Us, Kumru ilçesinde meydana gelen su kesintilerinin Kumru-Niksar Karayolu çalışmaları sırasında meydana gelen patlatmalardan kaynaklandığını söyledi. Genel Müdür Us, yaşanan mağduriyetle ilgili olarak yüklenici firmanın daha dikkatli ve hassas olması gerektiğini vurguladı.

Yüklenici firma ile görüşülerek çalışmaların daha hassas yürütülmesi konusunda uyarıldığını ifade eden Genel Müdür Us, “Yol çalışmalarında zaman zaman bu sorunlar yaşanıyor. Bu durumdan kaynaklanan uzun süreli su kesintileri nedeniyle kurumumuz arızaya müdahale etmiyor gibi görünmektedir. Pandemi dönemini yaşadığımız bu günlerde içme suyu ana isale hattımızın zarar görerek bir daha uzun süreli su kesintilerine sebep olunmaması için yüklenici firmanın çalışmalarını daha hassas bir şekilde yürütmesi gerekmektedir” diye konuştu.​

FATSA DUMLUPINAR MAHALLESİ GÜNLERDİR SUSUZ

Ordu Su ve Kanalizasyon İdaresi (OSKİ) Genel Müdürlüğünün bulunduğu Dumlupınar mahallesinde günlerdir susuz kalması ile ilgili açıklama yapmayan Murat US'a tepki gösterirken, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler'in duruma müdahale etmesini istediler.