ALTINORDU

BAŞKAN TÖREN EŞİ İLE BİRLİKTE SOKAK HAYVANLARINI BESLEDİLER

Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, hafta sonu eşi Ayfer Tören ile birlikte sahada çalışmaları incelerken sokak hayvanlarını da kendi elleriyle besledi.

BAŞKAN TÖREN  EŞİ İLE  BİRLİKTE SOKAK HAYVANLARINI BESLEDİLER
Koronavirüs önlemleri kapsamında örnek çalışmalara imza atan Altınordu Belediyesi hafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasında ilçedeki sokak hayvanlarını da unutmadı. Belediye hafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasında mahallelerde detaylı temizlik çalışması gerçekleştirirken sokak hayvanları için de çeşitli noktalarında oluşturulan beslenme noktalarına su ve mama bıraktı.

Zaferi Milli, Güzelyalı ve Boztepe Mahallelerinde beslenme noktalarındaki kaplara mama koyan Başkan Tören ve eşini karşılarında gören mahalle sakinleri önce şaşırdı, daha sonra sohbet etmeye başladı. Vatandaşlar Tören ailesine yoğun ilgi gösterirken, sıcak ve samimi diyaloglar gülümsetti. Birçok kişi başkan Tören ve eşine teşekkür ederek çalışmalardan duydukları memnuniyetleri dile getirdiler.

Sokak hayvanlarını eşi ile birlikte elleriyle besleyen Belediye Başkanı Aşkın Tören; "Onlar bizim sevimli dostlarımız. Onların da haklarına saygı duyuyoruz. Küçük ve sevimli dostlarımızın ihtiyaçları, onların hayatını kolaylaştırmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Onların bakımlarını yapıyoruz. Oluşturduğumuz beslenme noktalarında yiyecek içecek bulamayan minik dostlarımız için mama bırakıyoruz. Birlikte yaşadığımız ve dünyayı birlikte paylaştığımız sokak hayvanlarının sokağa çıkma kısıtlamasında olumsuz etkilenmemesi için çalışmalarımıza devam edeceğiz, hemşehrilerimize de duyarlılıkları sebebiyle teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.