COVİD-19

OSKİ COVİD-19 GENELGELERİNİ HİÇE SAYIYOR

Büyükşehir Belediyesi OSKİ'de Covid-19 tedbirleri için yayınlanan genelgeler ve Büyükşehir Belediyesinin yaptığı uygulamaları hiçe sayıyor.

OSKİ COVİD-19 GENELGELERİNİ HİÇE SAYIYOR

Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (OSKİ)'de Covid-19 tedbirleri için yayınlanan genelgeleri ve Büyükşehir Belediyesi’nin tüm kurumlarının uymak zorunda olduğu uygulamaları hiçe sayarak çok sayıda çalışanlarını tehlikeye sokuyor.

OSKİ, İçişleri Bakanlığı’nın Valilikler aracılığı ile tüm kurumlara gönderdiği esnek çalışma sistemine geçilmesi kararına, Büyükşehir Belediyesi uyarken, OSKİ Genel Müdürlüğü kararı uygulamayarak, çalışanlarını mağdur ediyor. Çok sayıda personelin Covid-19’a yakalanmasına sebep oldu.

Çalışanlar tedirgin

Fatsa İlçesinde bulunan OSKİ Genel Müdürlüğü’nün çalışanlarının tamamına yakını ilçe dışından geliyor taşımalı sistemle hizmet veriyor. Yeni hizmet binası olarak kullanmaya başladığı Özel Okul binasının küçücük sınıflarında 4 veya 5 personel görev yapmaya çalışıyor.

Vatandaşlar ve çalışanlar OSKİ’nin Altınordu İlçesine gelmesi daha sağlıklı hizmet verebileceğini düşünürken, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr.M.Hilmi Güler’in duruma el atmasını istediler.