SPOR

TFF'DEN YAYINCI KURULUŞ AÇIKLAMASI

TFF Süper Lig ve 1. Lig yayıncı kuruluşu Digiturk beIN MEDIA GROUP’un 2020-2021 Sezonunda oynanan tüm karşılaşmaların ücretlerini TFF'ye ödediğini açıklamasını yalanladı.

TFF'DEN YAYINCI KURULUŞ AÇIKLAMASI

Süper Lig kulüpleri yayıncı kuruluşu Digiturk beIN MEDIA GROUP'u maç öncesi protesto etma kararı almasının ardından,yayyıncı kuruluş bir açıklama yaparak, 2020-2021 sezonunda oynanan tüm müsabakaların yayın ücretlerini TFF'ye ödediğini açıkladı.

Bu açıklamaya TFF'den cevap gecikmedi. Türkiye Futbol Federasyonu imzalı kamuoyuna yaptığı açıklama şöyle:

"Süper Lig Kulüpler Birliği Vakfı ve 1. Lig Futbol Kulüpleri Birliği Derneği'nin ortak kamuoyu duyurusu ile akabinde yayıncı kuruluş Digiturk beIN MEDIA GROUP’un yaptığı açıklama Federasyonumuz tarafından dikkatli bir şekilde takip edilmiştir.

Çok açık bir şekilde bilinmesini isteriz ki, 2020/21 sezonu yayın hakları bedeli üzerinde prensip olarak varılan ve kamuoyunda da yer alan tutar göz önünde bulundurulduğunda dahi, Digiturk beIN MEDIA GROUP, 2020/21 sezonuna ilişkin ana sözleşme hükümlerine göre yapması gereken ödemelerin tamamını ifa etmemiştir. Dolayısıyla henüz üzerinde mutabakat sağlanmamış olmasına rağmen yayıncı kuruluşun açıklamasında belirtmiş olduğu “Digiturk, 2020/21 sezonunda bugüne kadar oynanmış tüm karşılaşmalara ilişkin naklen yayın lisans bedelini TFF'ye tam olarak ödemiştir” yönündeki açıklaması gerçeği yansıtmamaktadır.

Tüm taraflar açısından büyük hassasiyet taşıyan konu Türkiye Cumhuriyeti Kanunları ve hukuk çerçevesinde Federasyonumuz tarafından kapsamlı bir şekilde değerlendirilmekte olup gerekli açıklamalar kamuoyu ile paylaşılacaktır.

Kamuoyunun bilgilerine saygılarımızla sunarız."

Türkiye Futbol Federasyonu