GÜLYALI

GÜLYALI BELEDİYESİ’DEN ESNAFA SALGIN HASTALIK  DESTEĞİ…

Gülyalı Belediyesi salgından en fazla etkilenen kahveci esnaflarının hesabına 1.000'er lira yatırdı.

GÜLYALI BELEDİYESİ’DEN ESNAFA SALGIN HASTALIK  DESTEĞİ…

Koronavirüs salgınının yaşamı her alanda  olumsuz etkilediğini dikkate alan Gülyalı Belediyesi  ilçenin mağdur olana esnaflarına destek  oluyor..

Konuya ilişkin açıklama yapan Belediye Başkanı Ulaş Tepe şöyle konuştu;

 “İlçemizde salgın döneminin başından bu yana en çok mağduriyet yaşayan grubu oluşturan, kahvehane  işletmecisi esnaflarımıza bir defaya mahsus olmak üzere 1000 TL destekte bulunduk. Zor günlerden geçtiğimiz bu süreci dayanışmayla, birlik ve beraberlik içinde atlatacağız.

EKONOMİK MÜCADELEDE ÖRNEK UYGULAMALAR ORTAYA KOYDU

Başkan Tepe açıklamasını şöyle sürdürdü;

 “İlk günden bu yana destek paketleri açıklıyoruz. Mağduriyet yaşayan bütün kesimlere elini uzatan bir Gülyalı Belediyesi var. Sosyal belediyecilik anlayışımız doğrultusunda vatandaşımızın, esnafımızın yanında olduğumuzu hissettirmek durumundayız. Bu kapsamda, 1 Nisan 2020 tarihi itibarıyla küçük esnafa olan borcumuzun tamamını kapattık.

 Belediyemizin kiracısı konumundaki esnaflarımızın 3 aylık kiralarını bir yıl süreyle erteledik. Dolmuşçularımıza ve taksicilerimize akaryakıt desteğinde bulunduk. Balıkçı esnafımıza gıda yardımında bulunduk. İhtiyaç sahibi ailelere gıda paketleri ulaştırdık. Yerel yönetimler alanında salgınla mücadele konusunda örnek uygulamalar ortaya koyduk” dedi.