ULUBEY

ULUBEY BELEDİYESİ'NDE TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİNDE İMZALAR ATILDI

 Ulubey Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında yürütülen toplu iş sözleşmesi  görüşmeleri tamamlanarak imzalandı.

ULUBEY BELEDİYESİ'NDE TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİNDE İMZALAR ATILDI

Ulubey Belediyesi'ne bağlı Personel Ltd. Şti ile Hizmet-İş Sendikası arasında gerçekleşen  iş sözleşmesi  sendikanın Ordu Şube Başkanı Nevzat Acu ve Ulubey Belediye Başkanı İsa Türkcan arasında imzalandı.

İmzalanan toplu iş sözleşmesi kapsamında işçilerin günlük ücretlerine birinci yıl %30 oranında zam yapıldı. İkinci ve üçüncü yıllarda ise  ayrı ayrı (enflasyon oranı + %3) oranında zam yapılacak.. Sözleşme kapsamında sendika üyelerine ayrıca 60 yevmiye tutarında tediye, yemek yardımı, direksiyon ve sorumluluk primi, yakacak yardımı, öğrenim yardımı, evlilik yardımı, bayram yardımı gibi sosyal yardımlar yapılacak.

Ulubey Belediye Başkanı İsa Türkcan ; Belediyemizde çalışan 25 işçimizi, değerli mesai arkadaşlarımızı yakından ilgilendiren toplu iş sözleşmesinin   işçi kardeşlerimiz için hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum." dedi.

Hizmet-İş Sendikası Ordu Şube Başkanı Nevzat Acu’da,  Toplu iş  sözleşmemiz üyelerimiz için bol kazançlı bir toplu iş sözleşmesi oldu. Emekçi kardeşlerimize hayırlı uğurlu olsun, şeklinde konuştu.