KOVİD-19

HAFTALIK KOVİD-19 DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

Her hafta Pazartesi günleri Vali Tuncay Sonel’in başkanlığında yapılan Covid-19 Pandemisi Değerlendirme Toplantısı yapıldı.

HAFTALIK KOVİD-19 DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

Vali Tuncay Sonel’in yanısıra Vali Yardımcısı Gökhan İkitemur, İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Kasapoğlu, Sağlık Bakanlığı Saha Koordinatörü Dr. Beytullah Şahin, İl Sağlık Müdürlüğü yöneticilerinin katıldığı Covid-19 Değerlendirme Toplantısına, İlçe Kaymakamları da video konferans yoluyla katıldı.

Koronavirüs (Covid-19) Pandemisinin başlangıcından bugüne kadar yapılan testlerin, vaka durumunun, tedavi süreçlerinin ve filyasyon çalışmalarının ele alındığı toplantıda, Ordu’nun son bir haftalık pandemi süreci de değerlendirildi.   

Toplantıda, İl Sağlık Müdürlüğü yöneticilerince yapılan sunumda, Pandemi sürecinde yapılan çalışmalarla Ordu’ya 91 yeni yoğun bakım yatağı kazandırıldığı, 139 yeni yoğun bakım yatağı daha yapılması için çalışmaların sürdürüldüğü ifade edildi.

Toplum Yararına Programı kapsamında okullarda görev yapan 288 temizlik, 59 güvenlik personelinin, İl Sağlık Müdürlüğünün filyasyon ve diğer çalışmalarında görevlendirildiği, Toplum Yararına Programı kapsamında 50 şoför alımının yapılarak, bugün görevlerine başladığı kaydedildi.   

Görüş, öneri, ihtiyaç ve taleplerin de değerlendirildiği toplantıda, toplu olarak kapalı mekanlarda kalınmaması, cenaze ve düğünlere katılımın çok az sayıda olması, temaslı tespitinde vatandaşların doğru bilgi vermesi, filyasyon sürelerinin azaltılmasının, salgının yayılma hızını azaltacağı dile getirildi.

“Devlet-Millet el ele vererek, Covid-19 illetini yeneceğiz” diyen Vali Tuncay Sonel, “Geçtiğimiz hafta boyunca, bizatihi şahsımın ve 19 ilçe kaymakamımızın başkanlığında, emniyet, jandarma, zabıta, sağlık görevlilerimizden oluşan ekiplerle sahada olduk, hem denetimlerimizi yaptık, hem de vatandaşlarımızı bu illetten korunma konusunda bilinçlendirmeye çalıştık. Bu denetimlerimizi tavizsiz bir şekilde sürdüreceğiz. Bunun yanında vatandaşlarımızı daha duyarlı hale getirebilmek için farkındalık çalışmalarımızı da devam ettireceğiz. Sağlık çalışanlarımız, cansiperane görev yapıyorlar. Allah hepsinden razı olsun. Tüm imkanlarımızla onların yanındayız. Vatandaşlarımız da alınan tedbirlere uyarak, sağlık çalışanlarımızın omuzlarındaki yükü hafifletmeliler. Hepimize büyük görev ve sorumluluk düşüyor. Devlet-Millet el ele vererek, bu illeti yeneceğiz. Bu badireyi atlatacağız” dedi.