YARDIM

ORBEL A.Ş'DEN DEMİR ALİ KAMPANYASINA DESTEK

Ordu B.B. kuruluşu olan ORBEL A.Ş. SMA Tip 1 hastası Demir Ali'nin sağlığına kavuşması için, başlatılan kampanya 10 Kasım günü tüm otopark ve ters ev gelirlerini bağışlayacak.

ORBEL A.Ş'DEN DEMİR ALİ KAMPANYASINA DESTEK

SMA Tip 1 hastası Demir Ali’nin sağlığına kavuşması için başlatılan ve siz değerli hemşehrilerimizin katkılarıyla bugünlere gelen kampanyaya ORBEL olarak biz de katkı sunmaya hazırlanıyoruz. Yönetim Kurulumuzun almış olduğu karar doğrultusunda 10 Kasım günü Otoparklarımız ve Ters Ev’den elde edecek olduğumuz geliri Demir Ali için başlatılan yardım kampanyasına bağışlıyoruz. Hemşehrilerimizi 10 Kasım günü ORBEL’e ait otoparkları kullanıp, Ters Evi ziyaret etmeye davet ediyoruz.

Ordu ilinde ikamet eden Avukat İbrahim Kubilay ve Ezgi Bayraktar çiftinin 17 aylık evlatları Demir Ali; Spinal Musküler Atrofi (SMA) Tip 1 adında ölümcül kas hastalığı  ile mücadele etmektedir. Sağlıklı kas üretimi olmayan ve günden güne motor nöronlarını kaybeden Demir Ali’nin dünyanın en pahalı ilacı olarak bilinen ve eksik olan gen tedavisini tamamlayan Zolgensma ilacına ihtiyacı vardır. Zolgensma adlı bu ilaç vücuttaki eksik olan geni bir virüs aracılığı tamamlamakta olup, iyileştirme oranı %99’dur. Ülkemizde tedavisi olmayan bu hastalık ile mücadele edebilmek adına özel medikal malzemeler kullanılmaktadır. ABD’deki tedavisi için gerekli olan 2,1 milyon Avro’ya yurt içinden ve yurt dışından milyonlarca yürek Demir ALİ için bir oldu umut oldu. . Bununla birlikte birçok işletmelere bırakılan kumbara ve işletme sahiplerinin günü birlik gelirlerini bağışladıkları kampanyalar Demir Ali ve ailesi için her geçen gün daha fazla umut olmaktadır.

Demir Ali’nin ışığı sönmesin , bir mum diğer mumu tutuşturmakta bu nedenle bütün halkımızı kampanyamıza katılmaya davet ediyoruz.