CHP

CHP KOBİ'LERİ ZİYARET EDEREK SORUNLARIN DİNLEDİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Milletvekilleri ve teşkilatlara verdiği talimatla, ekonomimizin lokomotifi olan KOBİ'leri ziyaret etmelerini ve sorunlarının detaylı olarak raporunu istedi.

CHP KOBİ'LERİ ZİYARET EDEREK SORUNLARIN DİNLEDİ

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kılıştaroğlu'nun talimatı ile Milletvekilleri ve parti teşkilatlarını İllerinde ekonomimimizin can damarı olan KOBİ'leri ziyaret ederek,sorunlarını rapor halinde genel merkeze en kısa sürede göndermeleri istedi.
Ordu'da Cumhurhiyet Halk Partisi Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun ve Mustafa Adıgüzel Ordu'ya gelerek, İl Teşkilatının da oluşturduğu program ve heyetle ziyaretler gerçekleştirildi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ordu Milletvekili Seyit Torun, ekonomimizin can damarı KOBİ'lerimizi ziyaretlerimizde onların sorunlarını dinledik. Hepsinde gelecek kaygısı var. Sorunlarının her geçen gün arttığından yakındıklarını söyledi.

Torun, son KOBİ ziyareti'ni Ordu'nun Dünya'ya açılan penceresi olan,PETMAK Makinaya yaptı.ziyaretlerde KOBİ çalışanlarını da unutmayarak, onların da sorunlarını dinleyerek sohbet edip fotoğraf çektirdi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ordu İl Başkanı Av. Atila Şahin, Altınordu , Ulubey, Gürgentepe, Gölköy, Fatsa, Ünye ve Gülyalı’daki KOBİ ziyaretlerinin ardından yaptığı açıklamada, “KOBİ’lerimiz su olmadan değirmeni döndürmeye çalışıyor” ifadelerini kullandı.
CHP Ordu İl Başkanlığı, il genelinde gerçekleştirdiği ziyaretlere, Altınordu , Fatsa, Ünye, Ulubey, Gürgentepe, Gölköy ve Gülyalı’da KOBİ’lerle devam etti. Ziyaretlerde İl Başkanımız Av. Atila Şahin, İlçe Başkanlarımız, Genel Başkan Yardımcımız Seyit Torun,Milletvekilimiz Mustafa Adıgüzel ve il yönetimi yer aldı. KOBİ’lerle bir araya gelen CHP heyeti pandemi döneminde yaşanan sorunları yerinde inceleyerek, çözümler konusunda fikir alışverişi yaptı. Ziyaretin ardından İl Başkanı Şahin, konuyla ilgili bir açıklamaya yaptı.
“GİDİŞAT HİÇ İYİ DEĞİL”
KOBİ’lerin yardım alması gerektiğini dile getiren Başkan Şahin, “İlimizdeki KOBİ’lerle bir araya gelerek, sorunlarını yerinde gördük. Sohbetlerimizde sorunların çözümü konusunda atılabilecek adımları konuştuk ancak gidişat hiç iyi değil, pandemi sürecinde çok büyük sıkıntılar yaşadılar ve yaşamaya devam ediyorlar. Ciddi önlemler alınmalı ve destek paketleri hazırlanmalı. Çoğu KOBİ’miz küçülmeye gitmiş. Çalışanlarına maaşlarını veremeyen ya da az vermek zorunda kalanlar var. Destek adı altında aldıkları paralar, geri ödemeli. Çalışamadıkları sürelerde hiçbir kazançları olmamasına rağmen vergilerini vermeye, faturalarını ödemeye devam ettiler. Deyim yerindeyse su olmadan değirmeni döndürmeye çalışıyorlar. KOBİ’lerin ülkemizin ayakta kalmasında çok önemli bir yeri var. Bunu göz ardı etmek onlarla bağı koparmak, ülkeye ihanet etmek gibi. Bu noktada iktidarın, gerekli adımları bir an önce atması gerekiyor. Bizler, CHP olarak, KOBİ’mizin, esnafımızın, vatandaşımızın sorunlarını gündeme getirmeye devam edeceğiz” dedi.