SİYASET

ŞENTÜRK;"VATANDAŞ GELECEĞİNDEN KAYGI DUYUYOR"

Ordu İYİ Parti İl Başkanı Ekrem Şentürk, esnaf ve milletimizle yaptığımız sohbetlerde ekonomik olarak gelecek kaygısı yaşadıklarını söylüyorlar.

ŞENTÜRK;

Başkan  Ekrem Şentürk, "Milletin ekonomik sıkıntılardan yana dert yandığını belirterek, “millet, koronavirüs salgını ve giderek yükselen pahalılıktan yana sıkıntılı. Millet gelecekten yana geçim kaygıları yaşıyor" dedi.

Yapılan anketlerde Cumhur İttifakının hızla oy kaybettiğini belirten Şentürk, “İYİ Parti’de oy artışı var. Bunun tek sebebi var oda millet umut olarak Akşener’i görmeye başladı. Çünkü Genel Başkanımız Meral Akşener’in gündeminde memleket meselesi, millet var. Millet bizden 'Dertlerimizi anlatmayı bırakmayın' diyor. Hayat pahalılığı her geçen gün artıyor. Türk parasının bir kıymeti kalmadı. Durum vahim. Bir tane memnun olan yok. İYİ Parti’nin meselesi pandemi sürecinde siftah dahi yapamayan esnaf kardeşlerimiz, asgari ücretin altında maaş alan emeklilerimiz, bizim meselemiz bir memleket meselesidir” diye konuştu.

“ANAYASA MAHKEMESİ’NİN KARARI YOK SAYILDI”

Türkiye’nin gündeminde Anayasa Mahkemesi’nin kararını tanımayan bir hâkim var diyen Ekrem Şentürk, “Anayasa Mahkemesi’nin her türlü kararlarının uygulanması anayasada mevcuttur. Bu hâkim Anayasa suçu işlemiştir. Anayasa Mahkemesi kararı yok sayan tutuma karşı hükümetin alacağı tutum önemli. Türkiye’de artık kurumlarla ışıklarla mesaj veriliyorsa ampulün söndürme vakti gelmiş demektir. Türkiye artık bu iktidarı taşıyamıyor. Türkiye bu iktidardan kurtulmalı” dedi.