ZİYARET

KAHVECİLER VALİ SONEL’DEN DESTEK İSTEDİ

Ordu Kahveciler ve Otelciler odası yönetim kurulu Vali Tuncay Sonel’i makamında ziyaret ederek, zor günler geçiren kahveci esnafı için destek istediler.

KAHVECİLER VALİ SONEL’DEN DESTEK İSTEDİ

Ordu Kahveciler ve Otelciler Odası Başkanı Hüseyin Korkmaz, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Vali Tuncay Sonel’i ziyaret ederek, yaklaşık yedi aydır kapalı olan kahveci esnafına yardım talebinde bulundular.

Korkmaz gazetemize yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Sayın Valimize Ordu’da faaliyet gösteren 300 kahveci esnafının zor durumda olduğunu belirttik. Aylardır kapalı olan kahveci esnafımızın birikmiş Kira, Bağ-kur ,SGK borçları olduğunu, Esnafımız  evine ekmek götüremez durumda, her geçen gün kapanış veren kahveci esnafımız artmaya başladı.

Valimiz Kahveci esnaflarımızın durumlarını çok iyi bildiğini belirterek, neler yapılabileceğini araştıracağını söyledi. Valimizden olumlu bir mesaj geleceğini umut ediyoruz.  Tek amacımız biraz nefes alabilmek.

Tüm işletmeler açıldı

Ülkemizde Restoranlar, Meyhaneler ve eğlence yerleri açıldı. Sadece Kahvehaneler açılmadı. Bizleri de belli bir kurala tabi tutarak açabiliriz. Aksi takdirde, kapanan kahveci esnafımızın sayıları artacaktır. Geride kalan borçların nasıl ödeneceği ise belirsiz. Çünkü, Kahveci esnafı birikimi olan bir esnaf değil “diye konuştu.

Korkmaz, Vali Sonel’in kendilerine gösterdiği ilgi ve duyarlılığa da teşekkür etti.