EĞİTİM

HER YAŞTAKİ VATANDAŞIN EĞİTİM YUVASI

Ordu İli Altınordu İlçe Halk Eğitim ve Akşam Sanat Okulu her yaşta yüzlerce vatandaşın eğitim yuvası haline geldi.

HER YAŞTAKİ VATANDAŞIN EĞİTİM YUVASI

Altınordu Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Zeki Özkan, gazetemize faaliyetlerle ilgili özel açıklamalarda bulundu;

Özkan, 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılında 01 Eylül 2019’da başladı. Pandemiye rağmen geçtiğimiz dönemde 922 kurs açtık. Bu kurslara 22.725 kursiyer katıldı. Kurslarda 292 eğitici görev aldı.

Kurslara katılımda  33 kurs ile İngilizce A1 kursu alırken, Hijyen Eğitim 27 kursla ikinci sırayı aldı. Plates salonumuzun açılmasının ardından platese katılımda hızla artarak,geçtiğimiz sezonun üçüncüsü oldu.

SPOR’DA 17 BRANŞ’DA KURS AÇTIK

Geçtiğimiz dönemde Basketbol, Eskrim, Futbol, Güreş, Hentbol, Judo, M. Tenisi, Halk Oyunları, Muay thai, Okçuluk, Özel Sporcular, Plates, Satranç, Teakwondo, Wu Şu, Voleybol, Yüzme olmak üzere toplam 17 kurs açıldı.

Mezun öğrencilerimize yönelik Üniversiteye hazırlık kurslarına 240 kursiyer katıldı. Bu kursumuza  yeni dönemde katılımın fazla olmasını bekliyoruz.

VALİMİZ TUNCAY SONEL’İN PROJESİNE İLGİ BÜYÜK

Sayın Valimiz Tuncay Sonel’in desteği ve İşkur işbirliğinde açtığımız “Yöresel Örgü Bebek” kursuna 52 kursiyerimiz katılıyor. Burada yapılan bebeklerin tamamının alıcısı hazır. Bebekler yüz liradan satılıyor. Kursiyerlere İşkur’dan kırk lira cep harçlığı ve satıştan da kar payı alacaklar. Bu bebekleri kendileri yapıp satarlarsa da vergiden muaf olacaklar.

YENİ DÖNEM KAYITLAR VE KURSLAR DEVAM EDİYOR

Örgün Eğitim kapalı değil, maske ve hijyen kuralları ile kurslara devam ediyoruz. Yeni dönem kayıtlarımız 01 Eylül’de başladı. 09 Ekim tarihine kadar devam devam ediyor. Her zaman kurs açılabiliyor. Şu an 16 kursumuz açıldı ve devam ediyor.  Bu dönem tüm müracaatları orduhem.met.k12.tr adresinden onlayın yapılıyor. Böylece Müdürlüklerde yığılmanın önüne geçilmiş oldu.

AÇIK LİSE VE ORTOKUL KURSLARINDA KATILIM ARTIYOR

Müdürlüğümüz bünyesinde Açık Lise ve Ortaokul kayıtlarımız 1 Eylül’de başladı. 9 Ekim tarihine kadar devam ediyor. Bu kurslarımıza da her geçen gün katılım artıyor.

Geçtiğimiz dönem ortaokulda 1.378 öğrenci katıldı. Yeni dönem 16 yeni kayıt yapılmış durumda, Lise’de ise 73 öğrenci yeni kayıt var. 43 öğrencimiz de kayıt yenilemiş.

Toplumumuzun her kesimine diledikleri zaman eğitim veren bir kurumuz. Müdürlük olarak fiziki şartlarımızı da iyi bir duruma getirdik ” dedi.

Özkan, Pandemi sürecini de en iyi şekilde kontrol etmeye çalıştıklarını sözlerine ekledi.