SPOR

AMATÖR FUTBOL YİNE BELİRSİZ

TFF Yönetim Kurulu aylardır bir karara bağlayamadığı amatör futbolu, son kararı ile yine belirsizliğini korudu.

AMATÖR FUTBOL YİNE BELİRSİZ

Türkiye'de milyonlarca gönüllü ordusunu ilgilendiren, Amatör Futbol Türkiye Futbol Federasyonu'nun aylardır beklenen kararından yine sonuç çıkmadı.

TFF Yönetim Kurulu'nun son yaptığı açıklama amatör futbolun ne olacağı sorusu yanıt bulmadı.

TFF'nin merakla beklenen açıklaması şöyle:

“Dünyamızı ve ülkemizi etkisi altına alan Corona Virüs (Covid-19) pandemi nedeniyle 13 Mart tarihinden itibaren başta devletimiz olmak üzere Bilim ve Sağlık Kurullarımızın önerileri doğrultusunda tüm ligler iptal edilmiş olup sonrasında Profesyonel liglerin belirlenmiş kurallar çerçevesinde seyircisiz olarak oynatılmasına yine Devletimiz ve ilgili kurulların önerileri doğrultusunda müsaade edilmiştir.

Gelinen noktada ülke genelinde pandeminin yükseliş göstermesinden dolayı devletimizin yetkili organlarının kararları neticesinde tedbirler arttırılmış ve yeni önlemler alınması hususunda milletimiz bilgilendirilmiştir. Ayrıca yeni risk oluşturacak tüm etkinliklerin düzenlenmemesi tavsiyesinde bulunulmuştur.

TFF Sağlık Kurulu ve ona bağlı oluşturulan Pandemi Danışma Kurulu ile yapılan istişareler neticesinde; mevcut durumda özellikle amatör lig karşılaşmalarının ve yaş grubu karşılaşmalarının yeterli sağlık tedbirleri alınamayacağı, PCR testlerinin gerçekleşmesinde olumsuzluklar yaşanabileceği ve insan sağlığı ile ilgili ciddi riskler oluşabileceği görüşü oluşmuştur.

TFF yönetimi olarak söz konusu amatör maçların oynanması ile ilgili 1 ay sonra (Ekim ayı sonunda) tekrar değerlendirme yapılmasına bu süre içerisinde Pandemi sürecinin takip edilerek ilgili kurumlar ile sürekli görüş alışverişinde bulunulmasına ve oluşacak yeni şartlara göre program ve statülerin açıklanmasına karar verilmiştir.” denildi.