ALTINORDU

ŞAHİN:"GALERİCİLERİMİZİ MAĞDUR ETMEMEK İÇİN ÇALIŞIYORUZ"

Ordu Oto Galericileri Kooperatifi Başkanı Ahmet Şahin, son çıkan yasa ile, galerici esnafımızın mağdur olmamaları için çalıştıklarını söyledi.

ŞAHİN:

Başkan Şahin, Gazetemize verdiği röportaj'da şunları söyledi:" 2018 yılında çıkarılan Oto Galericileri kanununda Tüm Ülkemizde olduğu gibi, ilimizde de mağduriyet yaşanmaktadır.

Kanunun çıktığı yıldan itibaren, İlimizde faaliyet gösteren, önce üyelerimizin ve ardından da tüm oto galericiliği yapan meslektaşlarımızı mağdur etmemek için çaba gösteriyoruz.

Altınordu Belediyemizin önderliğinde Ordu'ya Oto Galericileri sitesi kazandırmak için yolun sonuna gelmiş durumdayız.İlk etapda 60 galerici esnafını barındıracak sitenin temelini Altınordu Belediye Başkanımız Aşkın Tören'in desteği ile Kasım ayının ilk haftasında atılması planlandı. Bu projenin gerçekleşmesi ve kanunun uygulanacağına kimse inanmadı. Bu yüzden, Kooperatifimize üye olun çağrımıza cevap vermeyen meslektaşlarımız oldu. Bugün gelinen noktada bu projenin dışında kalan, çok sayıda galerici esnafımız var. Bu esnaflarımızıda mağdur edilmemesi için, sayın başkanımız Aşkın Tören'e konuyu söylediğimizde projenin kapsamını büyütebileceklerini söyledi. Bu mesleği yapacak olan galericilerimiz Kooperatifimize üye olmaları için tekrar çağrı yapmak istiyorum. Üst kurulumuz ile kordineli bir şekilde oto galericilerinin bir meslek grubu oluşturulması için çalışmalarımız var. Bundanda sonuç alacağımıza inanıyorum.

Bu çalışmalarımız, birlik ve beraberlik içinde galericilik mesleğini saygın meslek grubu haline getirebiliriz" dedi.