ANMA GÜNÜ

GÜLYALI MÜFTÜSÜNE 30 AĞUSTOS ETKİNLİĞİNDE TEPKİ

Gülyalı İlçesi Mustafalı Mahallesinde her yıl geleneksel olarak yapılan 30 Ağustos Zafer Bayramı etkinliğinde Gülyalı Müftüsü Muhammer Özkalaycı etkinlikte mikrofonu alıp,Mustafa Kemal Atatürk ve Silah Arkadaşlarından söz etmemesi şehit yakınları ve etkinliğe katılanların tepkisine neden oldu.

GÜLYALI MÜFTÜSÜNE 30 AĞUSTOS ETKİNLİĞİNDE TEPKİ

30 Ağustos Zafer Bayramı münasebetiyle Gülyalı Kaymakamı Burhanettin Yavaşi himayesinde; Gülyalı Belediye Başkanı,İlçe Jandarma Komutanı, İlçe Müftüsü ,Gaziler, Şehit Yakınları ve Mahalle Sakinleri katıldılar.

Her Yıl Mustafalı Mahallesi Şehiti Cengiz Öztürk’ün kabri başında yapılan etkinlikte,Gülyalı Merkez Cami, Mustafalı Merkez Cami ve Çitli Cami İmamları tarafından Tüm Şehitlerimizin ruhuna Kuran okunmasına müteakip, Gülyalı İlçe Müftüsü mikrofonu alarak, Malazgirt şehitlerimizden başlayıp Çanakkale, terör ve vatanımız için canlarını feda eden şehitlerimize dua etti. 

30 Ağustos Zaferinin gerçek kahramanları Mustafa Kemal Atatürk ve Silah Arkadaşlarından söz ötmemesi, şehit yakınlarının ve törene katılanların tepkisine neden oldu.

Gülyalı İlçe Müftüsü Muhammer Özkalaycı,Başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere istiklal savaşımızın bütün kahramanlarını vatan için canlarını feda eden aziz Şehitlerimizi ve Gazilerimizi minnetle anmamız gereken, bağımsızlığımızın ve özgürlüğümüzün mihenk taşı olan bu günde, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, Silah Arkadaşları ile Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü hakkında tek bir söz etmeden duasını bitirmiştir.

İlçe Müftüsünün bu davranışı, maaşını vergilerimizden alan bir kamu çalışanına hiç yakışmadığı gibi, şehit yakınları ve mahalle sakinleri tarafından yadırganmış ve tüm şehitlerimizin kemiklerini sızlatmıştır. Şehit yakınlarının ifadesiyle ; Her cuma hutbesinde Gazi Mustafa Kemal, Silah Arkadaşları ve Şehitlerimizi, minnet ve şükranla anmadığımız müddetçe Şehitlerimizin kemikleri sızlamaya devam edecektir.

Diğer taraftan Dinayet İşleri Başkanlığının, şehitlerimizin cenazelerine ve bu tür etkinliklere katılan din görevlilerinin kendi fikirleri doğrultusunda konuşmalarının önüne geçerek, bu tür konuşma yapan din görevlileri hakkında soruşturma açması gerekir.