EKONOMİ

YENİ OTOBÜS ALDI SERVİSTEN ÇIKARAMADI

Ordulu Zehra Gümüştepe Güreşçi ve Orhan Güreşçi çifti 2017 yılında Samsun Anadolu ISUZU Otomotivden aldıklar ISUZU Visigo marka otobüsü ilk günden itibaren servisten çıkamadılar.

YENİ OTOBÜS ALDI SERVİSTEN ÇIKARAMADI

Ordu'da uzun yıllar taşıma sektörü ile uğraşan Güreşçi ailesi, Ordu - Samsun hattında taşımacılık hizmeti sürdürüyorlardı. Aralık 2017 yılında Samsun Anadolu ISUZU'nun kapısını çalarak, tüm birikimlerini ve banka kredisi ile,ISUZU Visigo marka otobüs satın aldılar.

İki yıl garanti ile satın aldıkları aracı, çalıştırma yerine ilk günden itibaren, yollarda arıza yaparak büyük bir mağduriyet yaşayıp,servisten çıkaramadılar.

Büyük sıkıntılar yaşayan Güreşçi ailesi, aracın Türkiye'deki servislerde yapılamadığını,fabrikasyon hatası olduğunu mahkemenin belirlediği bilirkişi raporları ile tespit ettirdiler. Son care olarak da,Samsun Asliye Ticaret Mahkemesinde aracının yenilenmesi için dava açtılar.

Güreşçi ailesi, ekonomik olarak bittiklerini ve sağlıklarını da kaybettiklerini belirterek,mahkemenin vereceği kararı beklediklerini vurguladılar.

Öteyandan, Güreşçi ailesi, araçta can taşıdıklarını da vurgulayarak, bunun sorumluluğunu kim üstlenecek, bu araçla trafiğe çıkmamız mümkün gözükmüyor. Son çare olarak,aracı  Koceelindeki fabrikanın önüne bırakacağını da sözlerine ekledi.