SAĞLIK

ORDU’DA KOVİD-19 VAKA VE ÖLÜM TAVAN YAPTI

Ordu’da Son günlerde İl dışından gelenlerin artması ve vatandaşın kurallara uymaması nedeniyle Kovid-19 vaka ve ölüm sayıları tavan yapmasına neden oldu.

ORDU’DA KOVİD-19  VAKA VE ÖLÜM TAVAN YAPTI

Dünya’yı ve Ülkemizi de etkisi altına alan Kovid-19 salgını nedeniyle, her geçen gün artırılan önlemlere vatandaşların uymadığı gözlendi.

Ordu’da 21 Ağıstos 2020 Cuma günü Kovid-19 nedeniyle 7 kişi yaşamını yitirdi. Altınordu ilçesinde 2,Akkuş İlçesinde 2, Aybastı İlçesinde 1,Çaybaşı İlçesinde 1,Ayrıca, Giresun  Devlet Hastahanesinden  Kovid-19 teşhisi konan bir Ordulu kamu görevlisi de yaşamını yitirerek, Ulubey ilçesine defnedildi.

Öte yandan 29 Temmuz- 21 Ağustos tarihleri arasında Ordu’da 10 pozitifli hasta ve 5’de şüpheli hasta yaşamlarını yitirmişti.

Ordu Valiliği görevine atandığı günden itibaren, İlçe ilçe dolaşarak her çaldığı kapıda ve ziyaretine gelen vatandaşlara Kovid-19 uyarıları yapan Tuncay Sonel’in çabaları da vaka ve ölüm sayılarının artmasını engel olamadı.

Ordu İl Hıfzıssıhha Meclisi'de Sağlık Bakanlığının, alınacak önlemler çerçevesinde aldığı kararları uygulamaya koyarken,bu güne kadar çok sayıda mahalle ve binaları karantinaya almıştı.

Ordu’da Caddeler, sahil ve alışveriş merkezler’inin kalabalık olması ve sosyal mesafe kurallarına uyulmadığı gözlenirken  ayrıca, düğün ve nikah merasimlerinin artması dikkat çekti.