BAYRAM

15 BİN KİŞİ TELEFERİK'LE ORDU'NUN ZİRVESİ BOZTEPE'YE ÇIKTI

OBB.İşletmesi olan ORBEL A.Ş. tarafından işletilen Teleferik'de bayram dolayısı ile,15 bin kişi Ordu'nun zirvesi Boztepe'ye çıktı.

15 BİN KİŞİ TELEFERİK'LE ORDU'NUN ZİRVESİ BOZTEPE'YE ÇIKTI

Ordu'da 530 metre yükseklikteki Boztepe'ye çıkmak için kullanılan teleferik hattı, Kurban Bayramı'nda yoğun ilgi gördü.

Ordu’nun kuş bakışı görünüşünü seyretmek isteyen on binlerce yerli ve yabancı turist bayram boyunca kentin önemli turistik mekânları arasında yer alan Boztepe’ye akın etti. Boztepe’ye çıkmak için teleferiği tercih eden vatandaşlar, istasyon önünde metrelerce kuyruk oluşturdu.

15 BİN KİŞİYİ ZİRVE'YE TAŞIDI

Eşsiz manzara eşliğinde Boztepe'ye 10 dakikada ulaşım sağlayan teleferik hattı, özellikle Kurban Bayramı için tatile gelen vatandaşlar ve yerli yabancı turistler olmak üzere 15 bin kişiye hizmet verdi. ORBEL A.Ş.teleferik kişi başı ücretini 15 Lira olarak açıkladı.

GÜNEŞ ALTINDA METRELERCE KUYRUK OLUŞTU

Uzun kuyrukların oluştuğu istasyonda heyecanla bekleyen vatandaşlar, “Ordu güzel, Ordu’yu tepeden seyretmek daha da güzel. Teleferikle Boztepe’ye çıkmak için sıra bekliyoruz. Çok kuyruk var, ama Boztepe’ye çıkmak ve Ordu’yu izlemek için değer. Gerçekten gezilip görülmesi gereken bir şehir ve yer. Boztepe Ordu’nun gözbebeği” şeklinde konuştular.