ZİRVEDE BULUŞMA

ÇAMBAŞI YAYLASI'NIN SORUNLARI ZİRVE'DE BULUŞMADA ELE ALINDI

Gazeteci Engin Özkurt'un hazırlayıp sunduğu Zirvede Buluşma Programı yayla ile çocukluk yıllarından tanışan 85 Yaşındaki Cemal Çetinkaya ile Ekrem Kurt'un konuk olduğu 1600 rakımlı Çambaşı Yaylasında yapıldı.

ÇAMBAŞI YAYLASI'NIN SORUNLARI ZİRVE'DE BULUŞMADA ELE ALINDI

Ordu turizmininin lokomotifi olan Çambaşı Yaylasının sorunlarını Zirve gazetesi olarak, her zaman gündeme getirerek çözüm üretmeye çalışmayı görev sayıyoruz.

Bu nedenle, Gazeteci Engin Özkurt'un hazırlayıp sunduğu Zirve'de buluşma programı 1.600 ÇZirve'de buluşmanın konukları ise, yayla ile çocukluk yıllarındaa tanışan 85 yaşındaki Cemal Çetinkaya ile, yılın büyük bir bölümünü Çambaşında geçiren, Ekrem Kurt oldular.

Programda, Cemal Çetinkaya ve Ekrem Kurt önemli konulara değinirken şunları söylediler;

Cemal Çetinkaya; "Çambaşı'nın en önemli sorunu yol sorunudur. Ben 85 yaşındayım, Çambaşına çocukluğumuzda dört günde geliyorduk yol sorunu konuşuluyordu. Bugün yine yol sorununu konuşuyoruz.62 kilometre yol sürekli çalışma var ama biten bir bölümü yok. Yekililerimizin bu konuya daha duyarlı olmalarını istiyorum. Birde yazın bir banka şubesin ve bankamatik kurulmasını istiyoruz" dedi.

Çetinkaya, Herkesin kendi yaylalarına gelmelerini ve tek kişinin güdümüne verilmemesi gerektiğini de vurgulayarak, çambaşı ve obalara gelenlerin çevreyi kirletmemelerini isterken, İlimize yeni atanan valimizi de Çambaşı yaylamızda misafir etmek istediklerini sözlerine ekledi.

Ekrem Kurt iseşunları söyledi;" Zirve gazetesine Çambaşı Yaylasının sorunlarını dile getirdiği için teşekkür ediyorum. Yol ve çevre kirliliğinin beni çok rahatsız ediyor. Çambaşına gelmek isteyen dostlarımıza Giresun yolunu ve Topcam yolunu tavsiye ediyoruz. Çambaşının gerçek yolu çalışma olmasına rağmen, her geçen gün daha kötüye gidiyor.

Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Dr. M.Hilmi Güler'in Çambaaşına özel ilgi göstermesi bizleri sevindiriyor. Yapılan projeler vatandaşlar tarafından takdir ediliyor. Başkanımızdan bir ricamız var. Obalardaki çeşmelerimiz koruma altına alınarak, İnsanların rahat piknik yapmaları için oturma grupları koymasını istiyorum. Böylelikle yaylalarımız daha çok ziyaretci ağırlar ve Turizmimize önemli katkısı olur. Gele konukları otellere hapsedemeyiz"dedi.

 

 

 

 

111